Teova "armija" stala pred Carigradom!

CSKA u Istanbulu doživeo prvi poraz, Darušafaka odigrala fenomenalan meč u 7. kolu Evrolige.

Teova "armija" stala pred Carigradom! Izvor: MN PRESS

Kontraofanziva Moskovljana bila je snažna, ubitačna, ali su Turci uspeli u poslednjem trenutku da odbiju napad šampiona Evrope i nanesu mu prvi poraz ove sezone.

Darušafaka - CSKA Moskva 91:83 (30:18, 19:19, 24:20, 18:26)!

Klub iz Istanbula odigrao je skoro pa perfektnu utakmicu. Ali, kada se pogleda ko se nalazio sa druge strane, bolje nije ni moglo. Pad Turaka u poslednjoj četvrtini nije bio koban, jer su Moskovljani stali na korak od velikog preokreta i povratka iz ozbiljnog minusa.

Dejvid Blat postavio je igru koja nimalo nije prijala CSKA. Rusi nijednog trenutka meča nisu imali prednost, a Darušafaka je već posle prve deonice otišla na dvocifrenu prednost.

I nju je čuvala sve do poslednjih dest minuta, kada je 16 poena razlike počelo rapidno da opada. Proradio je Miloš Teodosić, pratio ga je Nando de Kolo, kao i Kori Higins.

Dvorana je utihnula kada je posle koša francuskog asa, na nešto manje od minut i po pre kraja, na semaforu ispisan rezultat 84:83. Prišao je prvak Evrope na poen zaostatka.

A, onda je stao!

Poslednjim atomom snage Darušafaka je uspela da zada odlučujući udarac. Čovek odluke bio je Vil Klejburn. Posle faula Nikite Kurbanova "stavio" je oba bacanja, a onda nakon lošeg napada De Koloa pogodio trojku.

Bio je to definitivan kraj Moskovljana. Dimitrios Itudis je poražen...

Darušafaka je vezala tri pobede u Evroligi (5-2 skor) preselila se u gornji deo tabele, na drugo mesto. CSKA je i dalje prvi sa skorom 6-1.

Teodosić je postigao 15 poena, a imao je i deset asistencija, uz dva skoka. De Kolo i Higins meč su završili sa po 17. Kajl Hajns je ubacio 11 poena i uhvatio devet lopti pod oba obruča.

Lider po broju poena bio je Džejms Anderson sa 20. Bred Vonamejker je postigao 18, a Klejburn 14.