Radivojević: Kriv sam...

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Veteran Igokee preuzeo je odgovornost za slom ekipe u drugom poluvremenu meča ABA lige protiv Partizana.

Vuk Radivojević priznao je da je "izgubio kontrolu" i na taj način doprinio da Igokea poslije vođstva od šest poena na poluvremenu, izgubi od Partizana čak 87:64.

"Preuzimam totalnu odgovornost za ovaj meč. Toliko dugo igram,
a potpuno sam izgubio kontrolu, od početka sam bio nervozan. Poslije odličnog prvog poluvremena sam upropastio potencijalnu pobjedu", rekao je Radivojević novinarima.

Na polovini meča rezultat je bio 27:33.

"
Sveli smo Partizan na 27 poena, potpuno smo slušali trenera, sve je funkcionisalo osim mene. Izvinjavam se još jedanput treneru, saigračima i upravi, ovo se više neće ponoviti. Partizanu čestitam pobjedu".

Uslijedilo je i dodatno objašnjenje, ali nekadašnji kapiten Crvene zvezde nije pomenuo pojedine navijače, koji su ga vrijeđali.

"Ne znam, dugo nisam bio u 'Pioniru'. Možda sam imao prevelika očekivanja. Ušao sam i u raspravu i sa sudijama, sve je to povuklo jedno drugo i nastavilo se do kraja", rekao je Radivojević.

Trener Dragan Bajić nije, međutim, htio da prihvati njegovu samokritičnost.

"Čestitam Partizanu na zasluženoj pobjedi. Prvo poluvrijeme
odigrali smo jako korektno, spustivši Partizan ispod 30 poena. Da je bilo više koncentracije, razlika je mogla da bude i veća. Vuk je uzeo odgovornost na sebe, ali ja to ne dozvoljavam. Ja sam uvijek kriv za poraze, dok su oni zaslužni za pobjede", rekao je Bajić.

On je ocijenio da je njegov tim izgubio koncentraciju u
nastavku utakmice, ali i da je šut Partizana za tri poena 11/13 doprineo velikoj razlici na kraju.

"
Ipak, ovi igrači imaju mnogo kredita kod mene za sve što su uradili ove sezone. Imamo sedam pobjeda, što je do danas bilo za jednu manje od četvrtoplasirane ekipe, a dvije više od naših direktnih konkurenata. Niko u klubu nije bio ni blizu očekivanja da ćemo imati toliko pobjeda", završio je trener Igokee.