Igokea demolirana u Zagrebu

Cibona lako i više nego ubjedljivo pobijedila Igokeu u Zagrebu.

Košarkaši Igokee doživjeli su drugi uzastopni poraz u ABA ligi i to ubjedljiv.

CIBONA – IGOKEA 84:61 (23:17, 23:11,21:11, 17:22)

Ekipa Dragana Bajića odigrala je jednu od najlošijih utakmica ove sezone i doživjela više nego ubjedljiv poraz - 84:61.

Nakon samo šest minuta Cibona je stigla do dvocifrene prednosti (21:10), a iako je početkom druge četvrtine smanjila na samo tri poena (23:20) sve je već bilo riješeno nakon prvog poluvremena.

Cibona je na odmor otišla sa prednošću 46:28, poslije sjajne partije Marina Rozića koji je postigao 17 poena u prvom poluvremenu.

Bez energije i pomalo nezainteresovano djelovali su košarkaši Igokee i u nastavku i prednost Cibone samo je rasla pa je Cibona u trećoj četvrtini bila na granici od 30 poena razlike.

Glavnu riječ u ekipi Cibone u drugom dijelu preuzeli su Žižić i Bošnjak, a domaći košarkaši su na startu posljednjeg perioda poveli 69:39 poenima Šakića.

Šampion BiH, u čijim redovima su potpuno zakazali najbolji pojedinci Robinson, Radivojević i Fortenberi, uspjeli su tek da smanje na nešto više od 20 razlike, a tu prednost Zagrepčani su zadržali do samog kraja.

Cibona je trijumfom 84:61 stigla do skora 10-4, dok Igokea ima učinak od sedam pobjeda i isto toliko poraza.

Najefikasniji u ekipi Cibone bili su Žižić, Rozić i Bošnjak sa po 17 poena, dok su kod Igokee najbolji bili Albijanić sa 18 i Mićović sa 10 poena.

Igokea će u sljedećem kolu dočekati ekipu Karpoš Sokoli i imati priliku da se iskupi svojim navijačima, dok će Cibona gostovati u Baru kod Mornara.