Vestbruku "crveni karton", Memfisu pobeda

Šampioni NBA lige, Klivlend Kavalirsi, slavili protiv Bostona i upisali 11. pobedu na poslednjih 13 mečeva

Memfis je pobedio Oklahomu ubedljivim rezultatom 114:80, nakon što su na najbolji način iskoristili isključenje Rasela Vesbruka.

Mark Gasol predvodio je Grizlije do pobede sa 25 poena, osam skokova i pet blokada, a Zek Rendolf postigao je 21 poen.

Vestbruk je sredinom treće četvrtine isključen, pošto je dobio dve tehničke greške. U tom trenutku Memfis je već imao dvocifrenu prednost, koja je u četvrtoj četvrtini iznosila i 37 poena.

Vestbruk je utakmicu završio sa 21 poenom i pet skokova, a Enes Kanter postigao je 19 pogodaka.

Klivlenda je slavio protiv Bostona (124:118), čime su ostvarili 11. pobedu na poslednjih 13 utakmica.

Šampione NBA lige do pobede su predvodili Kajri Irving sa 32 poena, pet skokova i 12 asistencija, Kevin Lav sa 30 poena i 15 skokova i Lebron Džejms sa 23 poena, osam uhvaćenih lopti i 11 asistencija.

Kavalirsi su vodili sa 20 poena u trećoj četvrtini, ali je Boston uspeo da preokrene i u poslednjih dva minuta u tri navrata je vodio sa poenom razlike. Međutim, Irving je zatim postigao četiri poena a Klivlend je uspeo da se odbrani u poslednje 53 sekunde. Irving je posle toga povredio tetivu, ali povreda nije ozbiljna.

Ajzea Tomas bio je najefikasniji u ekipi iz Bostona sa 31 poenom i devet asistencija, a Ejveri Bredli dodao je 23 poena.