Pobeda Partizana u Zagrebu, serija traje! (VIDEO)

Crno-beli savladali direktnog konkurenta za plasman u plej-of ABA lige i učvrstili se na drugom mestu, iza Crvene zvezde.

Sedma uzastopna pobeda Partizana u ABA ligi i drugi poraz zaredom Cibone, nakon što je Darušafaki ustupila Antu Žižića, daleko najkorisnijeg igrača takmičenja u prvih 14 kola.

Crno-beli nisu blistali u "Draženovom domu", ali su vodili čitavo drugo poluvreme i u finišu bili dovoljno hladnokrvni da završe posao, mada je Cibona sa "minus 14" na kraju treće četvrtine (52:66) prišla na samo 72:76 minut pre kraja.

Ipak, sve dileme su nestale posle promašaja Nika Slavice iz reketa i trojke Mihajla Andrića, nakon strpljive akcije i stvorenog viška na krilu.

Umesto 74:77, na semaforu je stajalo 72:80 i Aleksandar Džikić je konačno mogao da odahne.

Cibona - Partizan 77:82 (17:16, 19:22, 16:28, 25:16), za skor 13-3 nakon 16 od predviđenih 26 kola regionalnog takmičenja!

Crno-beli su tako stavili tačku na 2016. godinu još jednim dobrim rezultatom, a s obzirom na prednost od tri pobede nad "cibosima" i 2:0 u međusobnom skoru, već sada se može reći da su blizu plasmana među četiri najbolja na kraju regularnog dela.

POVREDA RATKOVICE?

Drugi plejmejker Partizana Branislav Ratkovica igrao je nepunih šest minuta, krajem prve i početkom druge četvrtine, a onda ga nije bilo na parketu do kraja utakmice. Vila Hečera odmarao je Stefan Pot i za 10 minuta se nije baš proslavio. Logično je pretpostaviti da je Ratkovica doživeo (ili obnovio) povredu.

Zagrepčani (skor 10-6) planiraju da umesto Žižića dovedu veterana Luku Žorića, ali teško da će on uspeti da ih održi u trci sa kvalitetnim ekipama Cedevite i Budućnosti.

Partizan je u ex-YU klasiku napravio prevagu u trećoj četvrtini, ubacivši šest trojki iz osam pokušaja, nakon što se celo prvo poluvreme mučio u tom elementu, a vođstvo prelazilo sa jedne na drugu stranu.

Drugo poluvreme počelo je uzastopnim trojkama Vanje Marinkovića, "ispratio" ga je Vrabac sa pet poena zaredom i crno-beli su za čas otišli sa 36:38 na 38:49.

U 24. minutu, posle izgubljene lopte Marina Rozića i trojke Stefana Birčevića, imali su maksimalnih 41:56.

Prve mečeve u 2017. odigraće pred svojim navijačima i to u sredu protiv Solnoka u FIBA Ligi šampiona, pa u subotu, na Božić, protiv Karpoš Sokolija.

CIBONA: Rejnolds 15 (7sk, 9as), Šakić 1, Marineli 3, Marić, Ćorić, Bošnjak, Rozić 7 (5ukr, 3izg), Ljubičić, Sulejmanović 18 (4sk, 3ukr), Slavica 21 (3sk, 3as), Joksimović 8 (3as), Gospić 4.

PARTIZAN: Robinson, Ratkovica 2, Vrabac 9 (6sk), Marinković 9 (3as), Veličković 17 (4sk, 3as), Birčević 14 (6sk), Koprivica, Andrić 5, Hečer 19 (6as), Pot, Karahodžić, Luković 7 (8sk).

FMP Železnik - Krka 18.00

TABELA: Zvezda 15-0, Partizan 13-3, Budućnost 11-5, Cedevita 10-5, Cibona 10-6, Igokea 8-7, Olimpija 7-8, Zadar 6-9, Krka 5-10, Mornar 5-11, Mega 5-11, Karpoš Sokoli 5-11, FMP 4-11, MZT 4-11.

Izvor: Youtube/ABA liga jtd

IZ MINUTA U MINUT

40' Koš i dodatno bacanje Joksimovića, ali kasno je za preokret - 77:82. Kraj!

40' Jedno bacanje Veličkovića (72:77), promašaj Slavice i 26 sekundi pre kraja verovatno odlučujuća trojka Andrića - 72:80!

39' Promašaj Marinkovića iz teške pozicije i važan skok Andrića, ali Birčević pravi faul u napadu. Slavica poentira - 72:76, još minut do kraja.

39' Hečer pogađa dva, Slavica jedno bacanje - 70:76. Andrić izblokiran, još četiri sekunde za napad, posle tajm-auta.

38' Koš i bacanje Slavice - 69:74. Andrić promašuje trojku, a na sreću crno-belih i veteran Joksimović.

37' Cibona dominira u skoku, Partizan bezidejan u napadu. Sulejmanović i Joksimović smanjuju na 66:72. Opet Birčević postiže važan koš - 66:74, asistencija Veličkovića.

34' Partizan se drži na bezbednoj udaljenosti - 62:72. Na poziciji "pleja" nekoliko minuta je bio Stefan Pot, moguće je da Ratkovica ima neki fizički problem, pošto je proveo u igri samo šest minuta.

30' Veličković vraća crno-bele na 14 poena prednosti - 52:66. Kraj treće četvrtine!

29' Trojka usamljenog Veličkovića - 52:64!

29' Bitan koš Birčevića sa distance - 52:61. Nema trojke Rozića.

28' Cibonina odbrana je poremetila crno-bele, koji su u "prazno" potrošili 24 sekunde.

28' Dve izgubljene lopte Vrapca i generalni pad igre Partizana teraju Džikića da uzme minut odmora. Rozić smanjuje na 51:59.

26' Koš, pa asistencija Rejnoldsa dovode Cibonu na 48:56. Brza serija od 7:0. Ali, sledi druga trojka Birčevića - 48:59.

24' Greška Rozića i trojka Birčevića, za maksimalnih 41:56. Uzvraća Sulejmanović - 44:56.

24' Hečer posle faula Gospića i tehničke treneru Mulaomeroviću šutira slobodna bacanja 4/4, a Luković posle novog faula Gospića 1/2. Ukupno 41:53!

23' Posle tajm-auta trojka i na drugoj strani. Rejnolds za 41:49.

23' Trojka Vrapca - 38:47! Potom i koš iz reketa - 38:49! Već 11:2 za Partizan u trećoj deonici.

22' Opet Hečerov pas iza leđa i opet trojka Marinkovića, samo ovog puta uz "posredovanje" Birčevića - 36:44!

21' Trojka Marinkovića posle dodavanja Hečera iza leđa - 36:41!

- U odsustvu Žižića, Slavica prvi strelac "cibosa" sa devet poena, a Sulejmanović i Rozić su postigli po šest.

- Na poluvremenu vodi Partizan - 36:38 (17:16, 19:22), uz 11 poena Hečera i po sedam Veličkovića i Lukovića.

19' Marineli pogađa trojku sa krila uz pomoć table - 34:32. Hečer nastavlja da rešeta koš - 34:34. Potom asistira Vrapcu - 34:36.

18' Dve promašene trojke Birčevića u jednom napadu, Partizan u minimalnom vođstvu - 31:32.

17' Novi preokret, 29:28, ali vraća Hečer, košem sa poludistance - 29:30.

16' I Hečer postiže trojku - 25:28!

16' Prvu trojku za Partizan postiže Marinković iz ćoška - 23:25. Pre toga je šut iza linije 6,75 bio 0/8.

13' Brz napad crno-belih, Veličković fintira šut, pa asistira Ratkovici pod košem - 20:20.

12' Cibona povećava prednost na 20:16 (serija 9:0). Uzvraća raspoloženi Veličković (šut 3/3) - 20:18.

10' Dva neiskorišćena napada crno-belih, tri dobra napada Cibone i na kraju prve četvrtine ipak vode domaći - 17:16!

9' Novi koš kapitena Partizana - 11:16, serija crno-belih od 7:0.

8' Prodor Veličkovića, "2+1" - 11:14.

8' Hečer je ostao na zemlji posle bočnog sudara sa Gospićem, ali se brzo pridigao. Partizan na 0/6 u šutu za tri. I dalje nerešeno - 11:11.

6' Rezultatska "klackalica", trenutno je nerešeno - 9:9. Luković se ofanzivnim skokom, uz koš i bacanje, iskupio za prethodno izgubljenu loptu, koja je vodila lakim poenima Rozića u kontri.

4' Koš Birčevića, pa ofanzivni skok Lukovića i asistencija Vrapcu, za prvo vođstvo crno-belih - 5:6.

3' Cibona vodi 5:2, Partizan šutira 0/3 za tri poena.

- Startne petorke: Rejnolds, Bošnjak, Rozić, Slavica, Sulejmanović - Hečer, Robinson, Vrabac, Birčević, Luković.