Mega se ispucala za jednu četvrtinu

Budućnost posle lošeg početka opravdala ulogu favorita u meču 16. kola ABA lige protiv Mega Leksa.

Košarkaši Mega Leksa su za sedam minuta druge četvrtine ispustili 17 poena razlike (11:28) i posle toga više nisu imali realnih šansi da iznenade pretendenta na plasman u plej-of.

Podgoričani su u 35. minutu stekli maksimalnih "plus 16" (78:62) i lagano priveli kraju prvi meč 16. kola ABA lige.

Budućnost - Mega 88:80 (11:26, 26:11, 27:21, 24:22)!

Domaćin je popravio skor na 11-5, dok je tim Dejana Milojevića pao na 5-11.

Igrač utakmice bio je Markus Vilijams sa 22 poena i devet asistencija, a pratili su ga Sead Šehović sa 13 poena i osam skokova, odnosno Nemanja Gordić i Boris Savović sa po 11 poena.

U timu Mege je najviše pružio kapiten Rade Zagorac (23 poena, devet skokova i tri asistencije, uz pet grešaka), a centar Alfa Kaba stigao je do "dabl-dabl" učinka (18p, 11sk).

Megin šut za tri poena 9/35 (posebno loše je bilo u drugom poluvremenu, u jednom trenutku 6/29) jedan je od ključnih faktora konačnog rezultata.

Budućnost je posle katastrofalne prve četvrtine, kada je promašila i mnogo zicera, imala bolju organizaciju napada i postigla je veliki broj poena sa linije slobodnih bacanja (25/31), dok gosti od 17 izvedenih "penala" nisu iskoristili skoro polovinu.