Cedevita sigurna, Partizan na potezu

Oslabljeni Zadar dao je sve od sebe, ali to je bilo dovoljno samo za jedno poluvreme u "egalu".

Cedevita sigurna, Partizan na potezu Izvor: MN PRESS

Košarkaši Cedevite opravdali su zvanje favorita na gostovanju Zadru, u prvoj utakmici 17. kola ABA lige - 80:94 (22:15, 25:31, 15:27, 18:21).

Zagrepčani su popravili skor na 12-5 i ostaće među četiri najbolja u regionalnom takmičenju, dok Zadru (6-11) ostaje da se nada da njegovi pratioci (Mega, FMP, Karpoš, Krka, MZT) neće ovog vikenda praviti iznenađenja i pobeđivati ekipe iz vrha.

Iako bez povređenih "startera" Ivana Marinkovića i Jakova Vladovića, Zadar je zaigrao hrabro, na koš više i to je isprva davalo rezultata, verovatno i usled zamora Zagrepčana od teške utakmice Top 16 faze Evrokupa protiv Valensije.

Ipak, gosti su u finišu prvog poluvremena prišli sa 43:35 na samo 47:46 i najavili da će u nastavku postaviti stvari na svoje mesto.

Već u 23. minutu je bilo "plus 10" za Cedevitu (49:59), Zadar je trojkom Ivana Ramljaka u 33. minutu prišao na 72:75, ali uzvratio je odmah Rašad Džejms i tim Veljka Mršića je nakon toga lagano priveo meč kraju.

Drugoplasirani Partizan (13-3) od 21 čas igra protiv Karpoš Sokolija, a ostali mečevi 17. kola na rasporedu su u nedelju i ponedeljak.

ZADAR: B. Barać 17, I. Ramljak 16, Mazalin 14, Bašić 13...

CEDEVITA: Boutrajt 27 (5as), Musa 14, Džejms 13, Krušlin 12...