"Fenjeraš" oznojio Cibonu, ali ostaje na začelju

MZT se hrabro suprostavio Zagrepčanima, stigao i nadomak iznenađenja, ali su "vukovi" mirno priveli meč kraju i produžili pritisak na Budućnosti.

Iznenađenje se ipak nije dogodilo. Cibona je ostvarila prvu pobedu od rastanka sa Ante Žižićem, novim centrom Darušafake.

Igrači Damira Mulaomerovića morali su da dobro natope dres da bi pred 1.000 posetilaca Košarkaškog centra "Dražen Petrović" ostvarili 11. pobedu ove sezone.

Domaći su na kraju treće četvrtine imali i 14 poena prednosti (69:55), ali je raspucani srpski šuter Đorđe Drenovac (27 poena, 5/8 za tri) pokrenuo goste i zajedno sa Šarlonom Klofom (16 p, 8 as) uveo meč u buran finiš.

Košem krilnog centra gostiju Džoša Skota, rezultat je dva minuta pre kraja bio nerešen (79:79). Međutim, gosti iz Skoplja tu su stali.

CIBONA - MZT 87:79 (21:14, 22:27, 26:17, 18:21)

Najbolji strelac domaćih Željko Šakić (26 poena, 9 skokova) pokrenuo je "vukove" iznuđenim faulom u jako važnom momentu, novi centar Cibone Luka Žorić dodao je važan koš za 83:79, a odlični Skoti Rejnolds stavio je tačku na meč, pogocima sa crte za konačnih 87:79. Na drugoj strani, važni promašaji Marka Simonovskog bili su znak da gosti posustaju dok se meč bližio kraju.

Rejnolds je i na ovoj utakmici bio "motor" Cibone, pa je završio utakmicu sa 19 poena, 13 asistencija i indeksom korisnosti 29.

Ovim trijumfom, Zagrepčani su nastavili da vrše pritisak na Budućnost, sa kojom će bar nekoliko sati biti izjednačeni u broju pobeda (po 11), jer šampion Crne Gore od 19 časova gostuje Krki.

Sa druge strane, MZT je uprkos dobroj igri doživeo i šesti uzastopni poraz u svim takmičenjima, a peti u regionalnoj ligi. Šansu da popravi taj učinak imaće u petak, 13. januara, kada će kod kuće igrati protiv Zadra.

Igokea - FMP Železnik 17.00

TABELA: Zvezda 16-0, Partizan 14-3, Cedevita 12-5, Budućnost 12-5, Cibona 10-6, Igokea 9-7, Olimpija 7-9, Zadar 6-11, Mornar 5-11, Mega 5-11, FMP 5-11, Krka 5-11, Karpoš Sokoli 5-12, MZT 4-13.