Cedevita "preživela" Bar

Uzbudljiv meč u "Topolici" i trijumf Zagrepčana 79:74, kojim su izvršili dodatni pritisak na Partizan, u svom napadu na drugu poziciju tabele.

ABA Liga Mornar Cedevita 74:79 Izvor: MONDO/Mladen Stojović
Izvor: MONDO/Mladen Stojović

Cedevita je bila na velikom testu u Baru i uspešno ga je položila.

Na terenu "probuđenog" Mornara, šampion Hrvatske ostvario je pobedu kojom se bar na veče izjednačio sa drugoplasiranim Partizanom u broju trijumfa (po 15).

Međutim, iako je bio favorit, gost iz Zagreba morao je da se dobro pomuči da bi ostvario važan uspeh.

"Žilavi" Barani žestoko su se suprotstavljali ekipi Veljka Mršića, dvocifreni zaostatak od čak 19 poena (17:36 iz druge četvrtine) u finišu meča sveli na četiri poena, ali više od toga nisu mogli.

...

I uprkos lošim procentima svojih važnih šutera Kameruna Tejtuna (1/5 i za dva i za tri) i Antabije Volera (1/6 za tri), ekipa Đorđija Pavićevića primakla se pet minuta pre kraja gostu na 58:62 i tada propustila dva napada u nizu, što je Cedevita znala da kazni.

Serijom pogodaka Marka Tomasa i Marka Arapovića (za tri) i još jednim košem Tonija Katića (sa distance za dva), Zagrepčani su odbili veliki nalet Barana, što su učinili i nekoliko minuta kasnije, kada je Mornar poslednjom ofanzivom prišao na 67:72.

U odsustvu Luke Babića, Rajan Boutrajt postigao je 19 poena za goste, Marko Arapović i Rašad Džejms dodali su po 12, a Karlo Žganec 10 i to je bilo dovoljno za važan trijumf hrvatskog tima, koji nastavlja borbu za mesto broj dva i prednost domaćeg terena u plej-ofu ABA lige.

Sa druge strane, Mornar se posle meča sa Zvezdom hrabro suprotstavio još jednom regionalnom šampionu, pa ulazi u završnu borbu za opstanak sa svešću da može da se nosi sa favoritima. Na čelu sa Oktavijusom Elisom (18 poena) i Markom Mugošom (16), Barani su, uprkos porazu, još jednom pokazali kvalitet i stavili do znanja da bi sve osim njihovog opstanka u ligi bilo veliko iznenađenje.

...
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Prema svemu viđenom ove sezone - oni taj opstanak i zaslužuju.

Mornar - Cedevita  74:79 (15:22, 18:23, 19:17, 22:17)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 3,500

MORNAR: Anderson, Vitkovac, Radunović 3, Vujošević 2, Ćalić 2, Mijović, Tejtum 5, Elis 18, Pavić 11, Mugoša 16, Voler 12, Bakić 4.

CEDEVITA: Džejms 12, Kruslin 3, Boatrajt 19, Katić 9, Žganec 10, Musa, Bilan 8, Šurna, Begić, Tomas 6, Arapović 12.

Pogledajte fotogaleriju iz dvorane i pročitajte tekstualni prenos utakmice na portalu mondo.me.