Zvezda bez muke u finalu

Prva polufinalna utakmica Kupa Koraća nije bila neizvesna ni pet minuta. Marko Gudurić sa 21 poenom u prvom poluvremenu pokazao put ka pobedi.

Košarkaši Crvene zvezde u nedelju (21.00) će peti put u poslednjih šest godina igrati za "Žućkovu levicu"!

Trostruki osvajači Kupa Radivoja Koraća, u periodu 2013-2015, prošle zime su u polufinalu izgubili od Partizana, a ovog puta su se sastali sa svojim razvojnim timom, koji nije uspeo da im pruži iole jači otpor.

Već u 7. minutu je na semaforu pisalo 16:4, posle serije od 11:0.

Prednost crveno-belih je od tada do kraja utakmice konstantno bila dvocifrena. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine, u tri navrata je zabeleženo maksimalnih "plus 24".

Zvezda - FMP 76:60 (27:14, 21:18, 19:13, 9:15)!

Igrač utakmice bio je Marko Gudurić, koji je sve svoje poene (21) ubacio u prvom poluvremenu, završenom rezultatom 48:32.

Dejan Radonjić u drugom poluvremenu je iskoristio lagodnu atmosferu da testira rekonvalescente, Nejta Voltersa i Milka Bjelicu. Oni su posle kraćih pauza "osetili parket" uoči finala, kada će protiv Partizana ili Mega Leksa verovatno biti potreban njihov veći doprinos nego u subotu.

Čarls Dženkins postigao je 11, Marko Simonović 10 poena, a svi ostali između dva i šest.

U timu FMP-a istakao se Marko Ljubičić sa 18 poena (trojke 4/4), dok je Ajzeja Ostin uz 12 poena imao sedam skokova i čak pet blokada.

Džona Bolden, jedna od "udarnih igala" ekipe iz predgrađa, za 29 minuta je zaustavljen na dva postignuta poena, uz šest izgubljenih lopti, a ni Filip Čović nije uspeo da uradi mnogo više.

IZ MINUTA U MINUT

- KRAJ! Zvezda je očekivano u finalu Kupa Koraća, pobedom nad FMP Železnikom 76:60.

40' Uspeo je da se "upiše" i Rakićević - 76:58. Svih 12 igrača Zvezde postiglo je bar dva poena.

37' Prvi koš Bjelice, na asistenciju Rakićevića - 74:53. Potom je Zvezdin centar promašio oba slobodna bacanja, a Ljubičić dao četvrtu trojku - 74:56.

35' FMP je na putu da ublaži poraz - 70:53.

34' Radonjić je uveo Nejta Voltersa da "oseti" parket pred finale, u kome će svakako biti potrebnija njegova pomoć. Koji minut kasnije ušao je i Milko Bjelica, koji je pauzirao nedelju dana zbog povrede leđa, kao i Petar Rakićević.

31' Ajzeja Ostin blokira Diona Tompsona i unosi malo živosti u odavno rešenu utakmicu.

- Kraj treće četvrtine, 67:45. I Zvezda je "prikočila", nema razloga da rasipa energiju pred nedeljno finale.

28' Trojka Dženkinsa - 65:41.

24' Zvezda košem Mitrovića ide na 58:34, trener "pantera" uzima tajm-aut. Sve je jasno u ovom meču...

- Zvezda drži FMP na 37 odsto ubačenih šuteva iz igre, uz 13 izgubljenih lopti.

- Strelci: Gudurić 21 (tri trojke), Simonović 8, Tompson 6, Dženkins 4 ... Ljubičić 10 (tri trojke), Ostin 8, Čović 4, Davidovac 4 ...

Izvor: MONDO

20' Ljubičić trećom trojkom odgovara na "dugu dvojku" Gudurića, koji je ubacio ukupno 21 poen - 48:32. Kraj prvog poluvremena!

18' Trojka Gudurića za 44:23! Uzvraća Ljubičić, svojim drugim pogotkom sa više od 6,75 metara - 44:26.

17' Gudurić ne prestaje da zatrpava koš nekadašnjih saigrača, postigao je 16 poena - 41:23.

15' Zvezda koncentrisanom igrom u odbrani kažnjava praktično svaku nepreciznost "pantera". Ponovo Gudurić završava kontru - 37:21.

14' Nova kontra Zvezde "1 na 0", Gudurić - 35:21.

12' Simonović krade loptu i ponovo zakucava - 31:18.

11' Prva trojka FMP-a, Čović - 27:17.

10' Čović daje loš pas u kontri FMP-a, Zvezda to kažnjava silnim zakucavanjem Simonovića - 27:14. To je i konačan rezultat prve četvrtine.

10' Koš i promašeno dodatno bacanje Lazarevića, posle ofanzivnog skoka - 25:14.

8' Nova trojka iz "drugog" napada, ovog puta Dobrić - 21:6. Svemu je prethodila dobra odbrana i osvojena lopta. Petu trojku za crveno-bele postiže Dženkins - 24:8.

7' Dva promašena bacanja Simonovića, koji se iskupio trojkom posle ofanzivnog skoka Lazića - 16:4! Bolden "prikucava" promašaj Davidovca i prekida Zvezdinu seriju 11:0.

6' Ostin blokira Kuzmića, ali u sledećem napadu Gudurić pronalazi prostor da poentira iz reketa - 13:4.

5' Na prvi tajm-aut ide se pri rezultatu 11:4, uz čak osam poena Gudurića.

4' Dve trojke Gudurića, četiri poena Ostina, Zvezda vodi 8:4.

- Za Zvezdu počinju Jović, Gudurić, Lazić, Mitrović i Kuzmić, na drugoj strani Čović, Žižić, Davidovac, Bolden i Ostin.