Lukajiću Kup Bugarske i priznanja

Lukoil Akademik, koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Željko Lukajić, osvojio je bugarski Kup.

Lukajiću Kup Bugarske i priznanja  Izvor: MONDO

Na finalnom turniru koji je igran u Samokovu, Lukoil je nacionalni Kup osvojio tako što je u polufinalu "zgromio" najvećeg rivala CSKA sa neverovatnih 102:48, da bi u borbi za trofej savladao i Černo More - 102:83.

Uz Lukajića veliki doprinos prvom trofeju Lukoila u ovoj sezoni dali su bivši igrači Crvene zvezde Pero Antić i Leri O'Benon, kao i nekadašnji član Partizana Nenad Čanak.

Lukajić, koji je sedo na klupama Partizana, Borovice, kraljevačke Sloge, Vojvodine, Hemofarma, solunskog PAOK-a i Igokee iz Aleksandrovca, u Sofiju je stigao pre samo šest meseci, ali je već ostavio dubok trag u klubu.

Naime, on je u prethodna tri meseca ubedljivo najbolji stručnjak u Bugarskoj.

Zlatna značka, koju predstavnici medija u Bugarskoj dodeljuju svakog meseca najboljem treneru, a za koju konkurišu stručnjaci iz svih sportova, dodeljena je Lukajiću u decembru, januaru i februaru. Srpski trener nije imao pravog konkurenta pre svega zbog rezultata koje Lukoil postiže.

Prvi put u klupskoj istoriji sofijski klub se plasirao među 16 najboljih timova u ULEB kupu, a takođe je zabeležio impresivan skor i u domaćem šampionatu. Lukoil je u prvenstvu Bugarske ostvario seriju od 26 mečeva bez poraza.