Zvezda pobedila Zenit: "Četvorke" u prvom planu

Crveno-beli slavili i u drugoj pripremnoj utakmici, predvođeni Milkom Bjelicom i Stefanom Jankovićem.

Prijateljska utakmica: KK Crvena zvezda - Zenit 69:66 Izvor: Mondo/Stefan Stojanović
Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Crvena zvezda mts pobedila je i u drugoj proveri ovog leta.

Ekipa Dušana Alimpijevića u vršačkoj hali "Milenijum" bila je bolja od Zenita, koji se u tom gradu priprema za novu sezonu. Najefikasniji u redovima šampiona Srbije i regiona bili su krilni centri Milko Bjelica sa 21 poenom i Stefan Janković sa 15, dok je plejmejker Nikola Radičević završio meč sa 10.

Doskorašnji igrač Zvezde Marko Simonović još nije zaigrao za gostujući tim zbog povrede.

"Nakon boljeg starta nominalno domaćina u ovoj utakmici, ekipe Zenita koja se priprema za novu sezonu VTB lige i Evrokupa u Vršscu, koja je povela 10-3, nošeni odličnom igrom Stefana Jankovića (12 poena), crveno-beli su preokrenuli rezultat i prvih 10 minuta dobili rezultatom 20:13.

U nastavku viđena je izjednačena utakmica, na veliki odmor otišlo se minimalnom prednošću Crvene zvezde mts 33:31. U istom ritmu, igralo se do samog kraja, na kraju treće deonice crveno-beli su vodili 53:52, a utakmica je završena vrednom pobedom šampiona ABA i srpske lige 69:66 u jakoj proveri protiv tima koji i ove sezone ima velike ambicije i izuzetno jak sastav u kome su nastupali Amerikanci Vitington, Harper, Rejnolds, Argentinac Laprovitola, Slovak Kajl Kurik..."

Za Zvezdu su igrali: Kešelj 4, Radičević 10, Dangubić 5, Davidovac, Apić 1, Lazarević, Radanov, Feldin 7, Janković 15, Rakićević, Lesor 5, Jovanović 1, Bjelica 21+6 sk.

Sledeći pripremni meč Zvezda će igrati protiv Borca iz Čačka u hali "Aleksandar Nikolić".