Rajs namučio Hrvate, Šarić sprečio preokret!

Plejmejker Crne Gore sam kreirao seriju 8:0 i doveo ekipu na posed zaostatka, ali su Hrvati ipak sačuvali vođstvo i perfektan skor - 3:0!

Eurobasket: Hrvatska - Crna Gora 76:72 Izvor: MN PRESS

Ex-Yu derbi i jedna od najuzbudljivijih utakmica Eurobasketa!

Bojan Bogdanović rešetao je na početku prve četvrtine, pogodio četiri trojke za vođstvo Hrvatske 18:3, ali je Bojan Dubljević brzo uzvratio (22:25) i već na početku drugog kvartala pokazao da će publika u Klužu videti šou.

Hrvatska je vodila do finiša i kada se činilo da će rutinski privesti meč kraju, Tajris Rajs je preuzeo loptu i odgovornost, pa sam napravio seriju 8:0! Amerikanac je nizao sjajne poteze - trojku uz faul, polaganje sa visokim lukom i prodorom iznuđen prekršaj i bacanja, pa je na početku poslednjeg minuta rezultat bio samo 73:72 za Hrvatsku!

Pribijeni uz zid, Hrvati su dodali loptu Dariju Šariću, koji je krenuo u prodor i rutinski pogodio za ipak nedostižnih 75:72.

Do kraja je ostalo pola minuta, Crnogorci su posle konfuznog ubacivanja pokušali da izjednače trojkom Nikole Ivanovića, ali je lopta stala na obruču. "Kockasti" su je ponovo dobili u ruke, Šarić je iznudio faul, pogodio jedno bacanje i stavio tačku na ishod...

Crna Gora - Hrvatska 72:76 (17:25, 14:18, 21:19, 20:14)

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su upravo Bogdanović (23 p, 4/7 za tri) i Šarić (14), dok su među poraženima najviše "povukli" Rajs (22) i Dubljević (17, 11 sk). Dvocifreni napadački učinak ostvario je i Nikola Vučević, sa 12 poena.

Ovim trijumom, ekipa Aleksandra Petrovića sačuvala je perfektni skor 3-0 i bar nakratko je preskočila Španiju (2-0), koja će tek odigrati meč 3. kola protiv domaćina.

Sa druge strane, Crnogorci dočekuju mečeve sa Češkom i Rumunijom sa skorom 1-2.

GRUPA C

Rezultati 3. kola:

Mađarska - Češka 85:73
Crna Gora - Hrvatska 72:76
Španija - Rumunija (19.30)

TABELA: Hrvatska 3-0, Španija 2-0, Crna Gora 1-2, Mađarska 1-2, Češka 1-2, Rumunija 0-2.

Rezultati 1. kola: Mađarska - Hrvatska 58:67, Španija - Crna Gora 99:60, Rumunija - Češka 68:83.
Rezultati 2. kola: Crna Gora - Mađarska 72:48, Španija - Češka 93:56, Rumunija - Hrvatska 58:74