EL: Pobeda Olimpijakosa u Moskvi!

Ekipa Olimpijakosa priredila je veliko iznenadjenje savladavši u Moskvi favorizovani CSKA rezultatom 76:74 (24:20, 15:12, 23:20, 14:22).

EL: Pobeda Olimpijakosa u Moskvi! Izvor: MONDO

"Crveni" iz Pireja poveli su u četvrtfinalnoj plej-of seriji Evrolige sa 1:0 i u četvrtak pred svojim navijačima mogu da obezbede učešće na Fajnal foru. Ako ne uspeju, moraće da se vrate u Rusiju i odigraju "majstoricu" 9. ili 10. aprila.

Amerikanci Kvintel Vuds i Lin Grir bili su najefikasniji sa 20, odnosno 19 poena, Panajotis Vasilopulos postigao je 14, a veteran Roderik Blekni 14 poena.

Srpski reprezentativac Miloš Teodosić za 11 minuta je zabeležio dva poena (šut iz igre 1-3), po jedan skok i asistenciju, kao i dve izgubljene lopte.

U timu CSKA, koji se do poslednje četvrtine nije mogao prepoznati, istakli su se krilni centri Matjaž Smodiš sa 21 i Dejvid Andersen sa 15 koševa.

Olimpijakos je odigrao pre svega odlično u odbrani, o čemu svedoči podatak da su "armejci" u prvom poluvremenu pogodili samo 23 odsto šuteva za dvojku.

Gosti su u 34. minutu krenuli u seriju od 8:0, kojom su poveli sa naizgled nedostižnih 72:60. CSKA je krenuo u juriš svim silama i 15 sekundi pre kraja preko Smodiša izjednačio na 74:74, ali je na drugoj strani uz zvuk sirene poentirao Grir i doneo Olimpijakosu zaslužen trijumf.