NBA: Stojakovićeva "bomba" srušila Orlando

Osmi najbolji trojkaš u istoriji NBA lige pogađa kada je to potrebno.

NBA: Stojakovićeva "bomba" srušila Orlando  Izvor: MONDO

Predrag Stojaković je sa šest poena u poslednjem minutu meča u Orlandu, doneo svom Nju Orleansu rekordnu 24. pobedu na gostovanjima ove sezone - 97:98!

Naš as pogodio je šut za tri poena, a nedugo zatim i sva tri slobodna bacanja, čime je na spektakularan način doneo dragocenu pobedu Hornetsima, koji ostaju na čelu Zapada. Otuda i niko ne govori da je do 47. minuta Srbin zabeležio samo četiri poena, uz šut iz igre 1/10 i bez pogođene trojke.

Ipak, gotovo neverovatno zvuči podatak da je Stojaković do meča sa Orlandom na 35 uzastopnih utakmica pogodio svoj poslednji šut za tri poena. Nije bio red da ruši tu tradiciju sada, kada bitka za plej-of pozicije na Zapadu dostiže vrhunac. "Tresnuo" je ekipu velikog prijatelja Hida Turkoglua kada se protivnik tome najmanje nadao.

"Šuter mora sebi da pruži priliku. To uvek ponavljam, svima koji me pitaju. Ukoliko ne šutnete, nikada nećete saznati kakva vam je sudbina", rekao je "meč viner" posle susreta.

Ludo je bilo i u Koloradu, gde se Denver revanširao Finiksu za težak poraz od prethodne večeri. U "bek-tu-bek" dvomeču, Ajverson, Entoni i drugovi pronašli su način da pobede Sanse (126:120) i - konačno - zauzeli osmu poziciju na Zapadu, sa pobedom više, ali i utakmicom više od Golden Stejta.

Ajverson je ubacio 31, Entoni 27, dok je Finiks opet igrao sa sedmoricom igrača, od kojih su najbolji bili Barbosa 27, Stoudemajer 25 i Neš sa 17 poena i 18 asistencija.

Situacija je dostigla tačku ključanja na Zapadu. Golden Stejt izgubio je od San Antonija, koji i dalje "juri" Nju Orleans na prvom mestu konferenciji, iako ima dva meča više od Stojakovićevog tima.

Upravo je San Antonio savladao Golden stejt u noći između utorka i srede i poslao ih "ispod crte" (116:92). Kosta Perović je igrao sedam minuta za Golden Stejt i zabeležio je dva poena i skok.

Korak za liderom Zapada iz grada koji se i dalje oporavlja od uragana "Katrina" ispustio je Hjuston i to potpuno bespotrebno, porazom od naizgled nezainteresovanog Sakramenta (98:99).

Nju Džersi našeg Nenada Krstića praktično se oprostio od plej-ofa porazom od Filadelfije na svom terenu (99:108). U "overi" produženog letnjeg raspusta za Netse, naš Nenad Krstić učestvovao je sa osam poena i devet skokova.

Detroit je u gostima pobedio Minesotu 94:90. Marko Jarić je za poraženi tim postigao 10 poena i imao šest skokova i tri asistencije.