Evroliga: OLIMPIJAKOS - HIMKI 92:75  Izvor: MN PRESS

Ubedljiva pobeda Olimpijakosa i sjajna noć Nikole Milutinova!

Srpski centar postigao je u trijumfu protiv Himkija 17 poena za Pirejce i to bez promašaja - 8/8!

OLIMPIJAKOS - HIMKI 92:75 (22:20, 27:20, 25:15, 18:20)

Uz Milutinova, najbolji igrači ekipe Janisa Sferopulosa bili su Jorgos Printezis (15 p), Holis Tompson (12) i Janis Strelnijeks (10), a kapiten i lider ekipe Vasilis Spanulis još je na "bolovanju" i oporavku od povrede.

U utakmici "prelomljenoj" u trećoj četvrtini, serijom domaćih 12:0 (za 65:47), najveći otpor grčkom timu pružili su Aleksej Šved sa 23 poena i krilni centar Tomas Robinson sa 19 poena i 11 skokova.

Srpski "plej" Stefan Marković proveo je na terenu 29 minuta u dresu gostiju, ali se nije "upisao".

Pirejci su ovim trijumfom ostali jedan od dva tima sa stoprocentnim učinkom, uz Real Madrid. I jedni i drugi imaju skor 4-0.

Himki je, sa druge strane, porazom izašao iz "perfektnog društva" (3-1).

Valensija - Uniks 21.00

TABELA: Real 4-0, Olimpijakos 4-0, Himki 3-1, Valensija 2-1, CSKA 2-1, Fenerbahče 2-1, Makabi 2-2, Zvezda 2-2,Žalgiris 2-2, Barselona 1-2, Unikaha 1-2, Bamberg 1-2, PAO 1-2, Armani 0-3, Efes 0-3, Baskonija 0-3.