Fenerbahče odigrao kao pravi tim, ali bez Turaka

Timskim nastupom, prvak Evrope slomio je otpor Valensije. Četvorica turskih igrača igrala manje od četiri minuta zbirno. Prvi poraz Reala, prva pobeda Baskonije.

Fenerbahče odigrao kao pravi tim, ali bez Turaka Izvor: MN PRESS

Datome 16, Naneli 13, Veseli 12, Slukas 10, Vonamejker 10, Tompson 7, Meli 5, Gudurić 4, Mehmetolu 2... bez povređenog Kalinića.

Kada ovako rasporede poene, malo ko može da pobedi košarkaše Fenerbahčea, mada je činjenica i da se Valensija u "Ulker areni" držala do polovine poslednje četvrtine.

Tek kada su gosti prišli na 67:62, šampion Evrope ubacio je u petu brzinu i serijom 12:2 stigao do treće pobede u pet utakmica Evrolige ove sezone čime se izjednačio na tabeli sa večerašnjim rivalima.

Fenerbahče - Valensija 79:66 (20:18, 18:12, 19:19, 22:17).

U ovoj timskoj igri i pobedi ekipe koja je već tri puta poražena ove sezone (Panatinaikos, Efes, Unikaha) uočljiv je bio ponovni mizerni učinak turskih košarkaša, koji su zbirno imali manje minuta nego što ih ima u Obradovićevom timu - Melih Mehmetolu igrao je nešto manje od četiri minuta, Sinan Guler, Ahmet Duveriolu i Baris Hersek ni sekund.

U španskom timu najefikasniji je bio Fernando San Emeterio sa 11 poena, a po 10 su postigli Tibor Plajs i Sem Van Rosom.

Barselona - Olimpijakos (21.00)

TABELA: Olimpijakos 4-0, Real 4-1, Himki 4-1, CSKA 4-1, Valensija 3-2, Makabi 3-2, Fenerbahče 3-2, Bamberg 3-2, Žalgiris 2-3, Crveba zvezda 2-3, Panatinaikos 2-3, Barselona 1-3, Unikaha 1-3, Milano 1-4, Baskonija 1-4, Efes 0-4.

Parovi 6. kola (9. i 10. novembar): CSKA - Valensija, Makabi - Real Madrid, Milano - Žalgiris, Barselona - Efes, Himki - Baskonija, Bamberg - Fenerbahče, Olimpijakos - Panatinaikos, Unikaha - Crvena zvezda.