Ataman debitovao, Šved se igrao!

Himki ubjedljivo pobijedio Efes u prvoj utakmici pod vođstvom turskog trenera.

Evroliga: Himki pobijedio Efes Izvor: MN PRESS

Ergin Ataman vratio se u Evroligu, sjeo na klupu Efesa i u prvoj utakmici dobio još jednu potvrdu da je pred njim i njegovom ekipom mnogo rada.

Turski sastav gostovao je u Podmoskovlju, gdje je Aleksej Šved održao napadački čas i sa 26 poena (šest trojki) predvodio ruski tim do mirne i ubjedljive pobjede.

HIMKI - EFES 86:68 (26:19, 11:14, 20:23, 29:12)

Bivši srpski reprezentativci igrali su za oba tima.

Vladimir Štimac postigao je sedam poena uz osam skokova za 15 minuta na parketu u dresu gostiju, a plejmejker domaćih Stefan Marković postigao je dva važna poena, uz pet asistencija za 24 minuta u igri.

Himki se trijumfom izjednačio sa Žalgirisom na diobi pete pozicije, jer oba tima sada imaju skor 8-5. Sa druge strane, Efes će i sljedeći meč dočekati kao "fenjeraš", sa tri pobjede u 13 kola i pet poraza u posljednjih šest mečeva.

Ataman je preuzeo ekipu prije dva dana, a najefikasniji na njegovom evroligaškom debiju na klupi Efesa bili su Erik Mekalum sa 20 poena i Krunoslav Simon sa 16. Oni su ujedno bili i jedini igrači sa dvocifrenim učinkom među gostima i održavali su turski sastav u igri do kraja treće četvrtine (59:58), od kada je Himki serijom 13:1 odlučio pitanje pobjednika.

Američki krilni centar Entoni Gil postigao je u tim, prelomnim trenucima osam uzastopnih poena (od svojih 16 ukupno), a tačku na odlučujući nalet Himkija stavio je upravo Marković, realizujući slobodna bacanja za 72:59.

Poslije tog trenutka, postavljalo se samo pitanje kolikom će razlikom Himki ostvariti sedmi trijumf kod kuće.

Real - Valensija 91:72

Tabela: CSKA 10-2, Olimpijakos 9-3, Fenerbahče 9-4, Panatinaikos 9-4, Žalgiris 8-5, Himki 8-5, Real 7-6, Makabi 7-6, Baskonija 6-6, Bamberg 6-7, Zvezda 5-8, Barselona 4-8, Unikaha 4-8, Armani 3-9, Valensija 3-10, Efes 3-10.