Valensija zapretila, Micić rekao "Stop"! (VIDEO)

Žalgiris se pobedom nad prvakom Španije probio na deobu četvrtog mesta na evroligaškoj tabeli.

Nema dileme, Žalgiris je u Evroligi "hit" dosadašnjeg dela sezone!

Prvak Litvanije gostovao je u Valensiji, naneo prvaku Španije čak 10. uzastopni poraz u elitnom takmičenju i na tabeli se izjednačio sa četvrtoplasiranim Fenerbahčeom - 63:71 (16:19, 20:15, 10:20, 17:17)!

CSKA i Olimpijakos, koji svoje utakmice 14. kola igraju u petak, vode sa po 10 pobeda i tri poraza, treći je Panatinaikos sa 10-4, a Fenerbahče i Žalgiris ih prate sa po 9-5.

Valensija - Žalgiris 63:71, Evroliga 2017
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa potvrdili su da su u daleko boljem momentu od Valensije, koja kuburi sa povredama, pa su u trećoj četvrtini postepeno preuzeli kontrolu i u 30. minutu stekli prvo dvocifreno vođstvo (44:54).

Do tri minuta pre kraja delovalo je da neće biti nikakvih problema za zeleno-bele, a onda je trojkom Erika Grina za 59:65 vraćena neizvesnost. Dugo nije bilo poena na obe strane, dok Van Rosom 58 sekundi pre kraja, posle ofanzivnog skoka Plajsa, nije smanjio na 61:65 i podigao publiku na noge.

Valensiji je bila potrebna još jedna dobra odbrana i jedan koš da se potpuno vrati u život, ali planove joj je poremetio Vasilije Micić.

Reprezentativni plejmejker trojkom je podigao svoj učinak na 16 poena (šut za dva 5/8, trojke 2/4, 5as) i utišao dvoranu, da bi Milaknis posle promašaja Grina "overio" četvrtu Žalgirisovu pobedu zaredom.

Micić je, inače, bio prvi košgeter ove utakmice, ispred Grina sa 14, odnosno Jankunasa, Vajta i Milaknisa sa po 11 u svom timu.