Barcokasu baš ne ide s Barsom...

Himki bez šuta u poslednjoj četvrtini za poraz Jorgosa Barcokasa od svog bivšeg kluba.

Barcokasu baš ne ide s Barsom... Izvor: MN PRESS

Katastrofalna poslednja četvrtina koštala je Himkija boljeg rezultata protiv Barselone.

Raspala se tada u potpunosti koncepcija igre ekipe koju vodi Jorgos Barcokas, prošle sezone neuspešno vodio upravo Barselonu, pa su Katalonci iskoristili očajan šut Himkija pošto je domaćin poslednjoj deonici imao samo dva pogotka iz igre.

Tomas Ertel je povezao redove Barselone i očas posle je nestala neizvesnost.

HIMKI - BARSELONA 65:79 (15:25, 17:11, 25:21, 8:22)

Nakon tajm-auta Jorgosa Barcokasa očekivalo se da "proigra" njegov tim, ali umesto toga razigrala se njegova bivša ekipa. Barsa je preko Ertela, koji je pogodio za tri poena, pa onda fantastično dodao Klaveru povela dvocifrenom razlikom na pet minuta do kraja, da bi se potom uključio i Serafan za razliku koja je samo rasla.

himki

U ekipi Himkija upisalo se svega pet košarkaša: Šved (22), Hanikat (18), Hil (13), Dženkins (9) i Monja (3), dok ni Markovića nije služio šut (0/6), ali je dodao četiri asistencije.

Za igrača utakmice proglašen je Ante Tomić (12 poena, 8 skokova i 4 asistencije), dok su isti košgeterski učinak imali i Klaver i Serafan, ali su se, za razliku od Himkija, u strelce upisali svi igrači koji su dobili šansu.

Posle prvog kruga takmičenja Himki ima skor 8-7, a Barsa 5-10.

U drugom meču dana Ergin Ataman prekinuo je "crnu seriju" Efesa pošto je njegova nova ekipa savladala Bamberg 69:58, što je i dalje nedovoljno za pomeranje sa poslednje pozicije Evrolige.