CSKA u finišu slomio Baskoniju, "okreće" kao prvi!

Moskovljani se probudili na vreme i slavili na gostovanju u Vitoriji.

CSKA u finišu slomio Baskoniju, "okreće" kao prvi! Izvor: MN PRESS

Vodila je Baskonija na ulasku u poslednju četvrtinu, ali se CSKA iz Moskve probudio na vreme i, pre svega, zahvaljujući odličnim "rolama" Vila Klajburna i Serhija Rodrigeza došao do nove pobede na "vrelom" gostovanju.

Moskovljani tako "okreću" prvi krug ligaškog dela Evrolige kao prvoplasirani sa skorom 12-3, sa trijumfom više u odnosu na Olimpijakos.

BASKONIJA - CSKA MOSKVA 81:90 (26:18, 22:33, 24:19, 9:20)

Baskonija je odlično otvorila meč i povela 26:18, ali je svu stečenu prednost prokockala do poluvremena. Identičan scenario gledali smo i u drugom poluvremenu pošto je domaćinu pripaa treća, a gostu četvrta četvrtina kada je Baskonija zaustavljena u napadu kada su postigli svega 9 poena, nasuporot 20 koliko je dao CSKA.

Najefikasniji u sastavu lidera Evrolige bio je Serhio Rodrigez sa 25 poena, dodao je još 6 skokova i 8 asistencija, dok je i Vil Klajburn bio efikasan sa 20 poena, a mora se istaći i dobar nastup Kajla Hajnsa koji je uhvatio veliki broj lopti za novi napad svog tima kada se "lomilo".

Na drugoj strani dobri su bili Tornike Šengelija sa 20 poena i 13 skokova i Janis Tima koji je ubacio pet trojki za 17 poena.

Baskonija prvi deo sezone završava prva "ispod" crte sa 7 pobeda i 8 poraza.

Valensija – Panatinaikos 67:63

TABELA: CSKA 12-3, Olimpijakos 11-4, Žalgiris 10-5, Panatinaikos 10-5, Fenerbahče 9-6, Real 9-6, Makabi 8-7, Himki 8-7, Baskonija 7-8, Unikaha 7-8, Bamberg 6-9, Crvena zvezda 6-9, Barselona 5-10, Milano 4-11, Valensija 4-11, Efes 4-11.