Partizan uradio svoj dio posla - rutinski!

Crno-bijeli bez problema savladali Megu, za teoretsku šansu za plasman u plej-of. Si perfektan, Aranitović veoma zapažen, gosti neprecizni, a Grobari opet podijeljeni u dvije navijačke grupe.

ABA - Partizan - Mega 89:73 Izvor: MN PRESS

Partizan je uradio šta je do njega!

Pobjeda Mornara u Laktašima oduzela je crno-bijelima pravo na grešku u posljednje četiri utakmice, a oni su u prvoj utakmici sa imperativom bili veoma dobri i veoma bolji od Mege.

PARTIZAN - MEGA BEMAKS 89:73 (22:14, 27:17, 22:21, 18:21)

Sa izuzetkom uvodnih pet-šest minuta, ekipa Nenada Čanka potpuno je kontrolisala utakmicu i održavala mirnu i dvocifrenu razliku. Perfektni novajlija Banđa Si (17 poena) napadački je pokrenuo crno-bijele u prvom dijelu, a Aleksandar Aranitović bio je u prvom planu na drugom kraju parketa, gdje je već do poluvremena oduzeo četiri lopte svom bivšem timu.

Grobari opet u dva dijela hale

Navijači Partizana i ovog puta su bili podijeljeni u dvije grupe, na suprotnim krajevima hale, a košarkaši su poslije meča pozdravili i jedne i druge.

Dok se Mega mučila da nađe bilo kakav ritam u napadu i da "veže" nekoliko pogodaka sa linije penala (u jednom trenutku 2/13!), Novica Veličković (3 poena, 7 asistencija) i Najdžel Vilijams Gos (17 p, 4 as) nisu dopuštali da padne ritam crno-bijelih, što se nije dogodilo ni u nastavku.

U mirnijem drugom dijelu, ekipa Dejana Milojevića je sredinom posljednjeg kvartala nagovijestila da bi mogla da "zakuva". Prišla je tri minuta pijre kraja sa maksimalnog minusa od 25 poena (65:40, 26. minut) na "minus 10", ali je Vanja Marinković bio spreman da odgovori i sa Gosom je odbio taj, najkonkretniji nalet Mege, u kojoj je najefikasniji bio Vlatko Čančar sa 12 poena.

Crno-bijeli su trijumfom ostali na dvije pobjede manje od Mornara, uz lošiji međusobni skor sa Baranima, što znači da će crnogorski tim u utakmicama protiv Cedevite, Cibone i MZT Skoplja imati tri meč lopte za istorijski plasman u plej-of sa četvrtog mjesta, dok će Partizan imati imperativ i u utakmicama protiv Olimpije, Budućnosti i Cedevite.

Statistika...

Interesantno je da je Partizan postigao samo tri trojke, a da je u većem dijelu meča vodio 20 poena razlike. Crno-bijeli su ostvarili 25 asistencija, uz 15 ukradenih lopti, dok je Mega izgubila 18 poseda i šutirala slobodna bacanja 11/25.

Peto mjesto, na kojem je Partizan trenutno, ne vodi direktno u Evrokup kao plasman u plej-of, ali dovodi ekipu koja bude prva ispod "crte" u poziciju da dobije pozivnicu za učešće u tom evro-takmičenju.

PARTIZAN: Gos 17, Von 6, Si 17 (5/5 za dva, 2/2 za tri, 9 sk), Tadić, Aranitović 6, Marinković 12, Veličković 3 (7 as), Pecarski 6 (7 sk), Gavrilović, Gagić 12, Šalić 10. Timski: 31/48 za dva, 3/20 za tri, 18/24 sl. bacanja, 35 skokova, 25 asistencija, 15 ukradenih, 10 izgubljenih lopti.

MEGA: Rebić 11 (3/4 za tri), Sinovec 8, Marjanović 8, Čančar 12, Čarapić 4, Jaramaz 4 (6 as), Bitadze 4, Jovičić, Lazić 9, Koprivica 4, Samardžiski, Fundić 9. Timski: 22/36 za dva, 6/22 za tri, 11/25 sl. bacanja, 27 skokova, 19 asistencija, 4 ukradene, 18 izgubljenih lopti.

- kraj utakmice, pobeda Partizana 89:73 -

38' 89:71 Vilijams Gos "vezuje" tri poena, a Čarapić "vezuje" 13. i 14. neiskorišćeno slobodno bacanje gostiju.

38' 86:71 Rebić posle pauze ubacuje trojku, na koju Marinković odgovara svojim prvim hicem iz daljine večeras.

37' 83:68 Marinković promašuje šut za tri, ali posle ofanzivnog skoka Sija utrčava u reket i poentira uz faul. U sledećem, brzom napadu Vilijams Gos definitivno odbija nalet Mege, a Milojević traži tajm-aut.

37' 78:68 Lazić koristi dva penala i smanjuje minus na najmanji od početka druge deonice.

36' 78:66 Trojka Čančara primakla je Megu na 12 razlike, najmanji zaostatak u drugom delu utakmice. Veličković je potom faulom u borbi za skok uveo crno-bele u bonus.

36' 77:63 Lako polaganje Marjanovića nije se svidelo Čanku, pa je okupio igrače na tajm-autu.

34' 77:61 Zakucavanje Marka Pecarskog, čiji je učinak za sada: šest poena i šest skokova. U publici je i njegov otac Miroslav, nekadašnji mladi reprezentativac SFRJ i košarkaš Partizana.

33' 75:57 Kontra Mege i poeni Rebića, dok meč bez tenzije ulazi u završnicu.

32' 75:53 Đoko Šalić i dalje u prvom planu. Sada je poentirao posle svog petog ofanzivnog skoka, uz faul Marjanovića.

31' 73:52 Zapažena sekvenca Šalića na kraju treće i početkom poslednje četvrtine. Centar crno-belih postigao je zasad osam poena.

- kraj treće četvrtine, 71:52 -

30' 69:48 Pecarski poentira, a sada Milojević traži tajm-aut.

29' 65:48 Đoko Šalić drugi put traži izmenu dok Sinovec lako poentira posle kontre. Čanak zove tajm-aut.

26' 65:42 Veličković upisuje sedmu asistenciju dodavanjem za Gagića, dok mirno protiče treća četvrtina.

25' 63:40 Bitadze pravi i petu ličnu grešku i napušta igru posle deset minuta u igri.

25' 61:40 Gagić faulom zastavlja Jaramaza u prodoru, pa snažno pada na parket. Sve je OK sa centrom crno-belih.

24' 61:38 Bitadze četvrtim faulom šalje Gagića nazad na liniju penala, a on koristi jedno od dva. Si potom postiže i svoj 15. poen i još nije promašio.

22' 56:36 Vilijams Gos koristi prostor koji mu je napravio Gagić da mirno poentira za "plus 20". Posle toga, kratko koškanje Veličkovića i Lazića.

21' 53:31 Gagić, pa Si u prvih minut i po nastavka povećavaju razliku na više 20 poena, posle "er-bolova" Lazića i Čančara.

Strelci:

PARTIZAN: Gos 8, Von 6, Si 13 (3/3 za dva, 2/2 za tri), Aranitović 6 (4 ukradene lopte), Marinković 4, Veličković 2 (5 as), Pecarski 2, Gagić 4, Šalić 4. Timski: 16/26 za dva, 2/10 za tri, 11/12 penali, 17 skokova (10-7), 15 asistencija, 11 ukradenih, 4 izgubljene lopte

MEGA: Rebić 6 (2/3 za tri), Sinovec 2, Marjanović 2, Čančar 4 (5 sk), Čarapić 2, Jaramaz 2, Bitadze 2, Koprivica 2, Fundić 9. Timski: 9/17 za dva, 3/10 za tri, 15 skokova (8-7), 7 asistencija, 2 ukradene, 13 izgubljenih lopti.

- poluvreme -

20' 49:31 Marjanović prekida loš niz Mege sa crte (4/15), a Aranitivović pred pauzu krade i četvrti put loptu gostima. Crno-beli su naterali Megu na 13 izgubljenih lopti.

20' Mega Bemaks privodi kraju prvi deo utakmice zaista neverovatnim podatkom. Iskoristila je dva od 13 slobodnih bacanja.

20' 49:29 Šalić ofanzivnim skokom popravlja promašaj Vona i vraća loptu kroz obruč za maksimalnih "plus 20".

19' 47:29 Borbeni i jedni i drugi, bacaju se po parketu, a lopta posle gužve dolazi do Vona, koga faulira Koprivica. Veličković se požalio na povredu nakon što je "uklizao" u borbi za jednu loptu.

18' 45:27 Milojević viče na Čarapića zbog neiskorišćenog napada, dok Marinković iznuđuje prekršaj Sinoveca i koristi oba penala.

17' 43:25 Veličković postiže svoje prve poene sa "crte" dok i dalje raste prednost Partizana.

17' Mega Bemaks za sada šutira slobodna bacanja katastrofalnih 2/11, a trojke 3/10.

17' 41:25 Si je u elementu. Na asistenciju Veličkovića pogodio je još jednu trojku iz kornera, ovog puta uz faul. Njegov 13. poen i još nije promašio iz igre, pa šutira 3/3 za dva, a 2/2 za tri poena.

16' 37:25 Banđa Si odvodi crno-bele na novi najveći "plus" (14 poena, 37:23). Fundić na drugoj strani poentira uz faul, ali pritom zadobija i povredu zbog koje izlazi iz igre.

16' 35:23 Milojević traži tajm-aut, a Von i posle pauze diže maksimalnu prednost na "plus 12".

14' 33:22 I Banđa Si sve zapaženiji. Pogodio je trojku iz ćoška kod klupe. Prvi hitac crno-belih iz daljine, posle kojeg Aranitović i treći put krade loptu Megi, a Von poentira za "plus 11".

13' 28:20 Rebić pogađa trojku, a Aranitović opet pokazuje talenat. Posle lepog driblinga na polovini terena tačno je našao Sija i dobio više aplauza od strelca.

12' 26:17 Atraktivna rampa Čačara za radost klupe Mege, pa treća lična greška Bitadzea, za brigu Milojevića u ranoj fazi utakmice. Još slobodnih bacanja za agresivnog Aranitovića.

11' 24:17 Von i drugu četvrtinu počinje lepom asistencijom. Ovog puta za Gagića, za "plus 10" (24:14), na šta Čančar reaguje trojkom.

- kraj prve četvrtine -

10' 22:14 Von u poslednjem napadu asistira Pecarskom za zakucavanje. Atraktivan potez za kraj prve deonice.

9' 20:14 Serija ofanzivnih skokova Mege, kao i promašenih slobodnih bacanja. Koprivica je posle skoka u reketu vratio loptu u obruč, a Gos je potom opet pogodio sa poludistance. Posle njega, poentiraju i Gagić i Aranitović.

8' 14:10 Aranitović postiže svoje prve poene sa linije penala. Dva od dva.

7' 12:9 Solo akcija Marinkovića i polaganje uz faul Koprivice. Najdžel Vilijams Gos potom naskače na poludistanci i lako donosi crno-belima "plus 3".

5' 8:7 Jaramaz krade loptu Vilijams Gosu, a plejmejker crno-belih ga zadržava nesportskim faulom. Rebić se nadovezuje trojkom, za seriju Mege 7:0.

5' 8:4 Jaramaz utrčava u reket, beži Veličkoviću i koristi svoje najjače oružje - prodor.

3' 8:2 Šalić produžava perfektan start crno-belih (8:0), a Jaramaz postiže prve poene za goste.

2' 6:0 Kontranapad Partizana i zakucavanje Sija, pa još jedan pogodak Gosa, za prvi tajm-aut Dejana Milojevića.

1' 2:0 Prve poene postiže Vilijams Gos, na asistenciju Veličkovića.

- Kao i na prošloj utakmici, Partizanovi navijači prate meč u dva različita sektora, a sa jednog su pre utakmice bačene i papirne role na parket. I ovaj meč će, kao i derbi, početi minutom ćutanja povodom smrti bivšeg predsednika KK Partizan Milorada Mikete Đurića.

Startne petorke:

PARTIZAN: Vilijams Gos, Marinković, Si, Veličković, Šalić
MEGA: Rebić, Jaramaz, Čančar, Lazić, Bitadze.

Sudije Milivoje Jovčić (Srbija), Miloš Koljenšić (Crna Gora), Krunoslav Peić (Hrvatska)

Pre utakmice stigla je i vest iz Laktaša, gde je Mornar ostvario i sedmu uzastopnu pobedu, za skor 12-7. Crno-belima je tako dodatno otežan posao u borbi za četvrto mesto, u kojoj je prednost Barana sada zaista velika, a Partizanova šansa praktično svedena na domen teorije.

Najava:

Partizan (9-9) - Mega Bemaks (6-12)

Ekipe Nenada Čanka i Dejana Milojevića zaigraće od 19 časova u hali "Aleksandar Nikolić" utakmicu u kojoj će domaćin igrati za očuvanje nade o plasmanu u plej-of, dok će gost doći bez takmičarske obaveze, jer je u prošlom kolu praktično izborio ostanak u ligi.

Šef struke crno-belih rekao je u najavi utakmice da njegova ekipa pre svega posmatra sebe i da neće gubiti nadu sve dok postoji i teoretska šansa da prestigne Mornar i da se plasira u doigravanje. Sa druge strane, trener Mege obećao je agresivnu odbranu i veliku energiju na obe strane parketa.

Prvi susret ovih timova završen je u Sremskoj Mitrovici pobedom crno-belih, uz čak 102 postignuta poena košarkaša Partizana.

Večerašnji meč počinje u 19 časova i pratite ga u tekstualnom prenosu na MONDU.