Bajernova odbrana donela drugi "skalp" u Evroligi

Šampion Nemačke u Minhenu savladao Baskoniju, čvrstom defanzivom i odličnim nastupom novajlije Derika Vilijamsa.

Bajern - Baskonija 77:71  Izvor: MN PRESS

Posle Panatinaikosa, u Minhenu je pala i Baskonija.

Ekipa Dejana Radonjića je ostvarila drugi evroligaški trijumf pre svega prepoznatljivim načinom crnogorskog stručnjaka - dobrom igrom u odbrani, a potom i efikasnom partijom nekoliko "napadača", među kojima se istakao Derik Vilijams, sa 22 poena i šutem iz igre (8/12).

Bajern - Baskonija 77:71 (20:11, 23:21, 18:20, 16:19)

Pred 4.500 posetilaca "Audi doma", Bajern je čvrsto počeo, stekao dvocifrenu prednost (22:11) i samo krajem druge četvrtine dozvolio španskom timu da se primakne na posed zaostatka (33:30). U tim, važnim trenucima Stefan Jović je pogodio slobodno bacanje, a Vladimir Lučić jako bitnu trojku, kojom je odbijen nalet gostiju.

Zajedno sa Nihadom Đedovićem, Lučić je do poluvremena ponovo učinio prednost Bavaraca dvocifrenom, a Bajern je u narednih 20 minuta meča nalazio načine da se odbrani i da spreči ofanzivne pokušaje Baskonije. Primera radi, tim Pedra Martineza ograničen je na samo četiri trojke iz 25 pokušaja i u finišu je padom koncentracije Bavaraca našao način da koliko-toliko zakuva (74:67), ali je od tog momenta do kraja preostalo samo 60 sekundi.

"Bila je ovo naša najbolja utakmica u sezoni", rekao je Radonjić posle utakmice.

"Igrali smo veoma dobru odbranu na početku utakmice, u drugoj deonici smo imali dosta problema, ali smo kontrolisali to na kraju i imali prednost u pauzi. U drugom delu smo nastavili da igramo kao i skoro u čitavom prvom delu i to je doprinelo našoj pobedi. Ovo je veliki trijumf za nas", dodao je on posle odlaska sa terena.

Osim Vilijamsa, istaknuti u Bajernu bili su i Maodo Lo sa 15 poena, Nihad Đedović sa 14, Vladimir Lučić sa devet (6 skokova), Stefan Jović sa sedam poena (4 asistencije)... Nemanja Dangubić takođe je nastupio za domaćina i za 12 minuta u igri se nije "upisao" (0/5 iz igre), a doprineo je trijumfu sa pet skokova i dve asistencije.

Sa druge strane, najefikasniji igrač Baskonije bio je Vensan Poarje sa "dabl-dabl" učinkom od 24 poena i 11 skokova. Dvocifreni među gostima bili su i Tornike Šengelija sa 16 poena i Met Džening sa 12.

Gran Kanarija - CSKA 21.30

Tabela: Real 4-0, CSKA 3-0, Fenerbahče 3-1, Armani 3-1, Olimpijakos 3-1, Efes 3-1, Panatinaikos 2-1, Bajern 2-2, Žalgiris 1-2, Barselona 1-2, Darušafaka 1-2, Gran Kanarija 1-2, Makabi 1-3, Baskonija 1-3, Himki 0-4, Budućnost 0-4.