Džikić krivi igrače i tvrdi: Lično sam uradio sve

Trener Budućnosti posle šokantnog poraza istakao sebičnost pojedinih igrača svog tima.

Umesto da pokaže karakter posle poraza od Real Madrida u Evroligi, Budućnost je izvršila "samoubistvo".

Podgoričani su u Zagrebu, u okviru 5. kola ABA lige, poraženi od Cedevite 58:63, iako su prvu četvrtinu završili prednošću 25:9, a poluvreme 36:20. Zatim su i devet minuta pre kraja imali 14 poena razlike u svoju korist.

U finišu utakmice usledio je preokret. Gosti iz Podgorice kao da nisu imali želju, niti ozbiljnost. Išli su iz greške u grešku, a trener Aleksandar Džikić je sve to u neverici posmatrao kraj aut-linije.

Nemanja Gordić
, Erl Klark i Edvin Džekson su pravili kardinalne početničke greške u poslednjim trenucima utakmice, što je dokaz da Budućnost definitivno nema lidera u svlačionici.

Dokaz da je Budućnost promašila sa strancima, baš kao što je prošle sezone pogodila sa Kajlom Lendrijem i Kajlom Gibsonom.

A trener Džikić, koji je dovodio pojačanja, nikako ne može da pronađe hemiju od prošle sezone.

"Očigledno smo igrali dva različita poluvremena. Čestitke Cedeviti. Imali smo 18 izgubljenih lopti. Oni su službeno iz toga dali 22 poena, ali mislim da je bilo i više. Pojedinci u našoj ekipi imaju takvu sebičnost da je to frapantno", izjavio je trener Budućnosti posle utakmice, ne želevši da i sam preuzme deo krivice za poraz.

"Za Cedevitu su igrali isti igrači u prvom poluvremenu i u drugom poluvremenu. Način njihove igre je bio isti. Mislim da sam radio sve što sam mogao od tajm-auta do izmena i nijedan naš igrač nije u završnicu ušao sa velikom minutažom", podvukao je Džikić, čija ekipa sa skorom tri pobede i dva poraza već dosta zaostaje za Crvenom zvezdom mts i Megom, koji imaju maksimalnih 5-0.