"Armija" korača bez gubitaka!

CSKA zabeležio petu pobjedu, a Olimpijakos drugi poraz u 5. kolu Evrolige.

Evroliga 5. kolo: CSKA - Olimpijakos 69:65  Izvor: MN PRESS

CSKA i Olimpijakos odigrali su, prema očekivanjima, zanimljiv duel u Moskvi, gdje je pobjednika odlučivao jedan posjed. Šampion Rusije pobijedio je 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21).

Zanimljivo da su Grci dobili tri četvrtine, ali je dobro izdanje "armejaca" u trećoj četvrtini (21:9) bilo dovoljno za peti trijumf i maksimalan učinak.

Greške Vasilisa Spanulisa i Najdžela Vilijamsa-Gosa plaćene su porazom. Olimpijakos, pri rezultatu 63:63 minut prije kraja, nikako nije uspijevao da zaštiti koš, što je iskoristio sjajni Vil Klajburn i u jednom napadu napravio sva tri ofanzivna skoka (imao ih je ukupno devet). Nakon što je pogodio jedno slobodno bacanje, Spanulis je promašio čitav obruč sa preko devet metara.

Highlights: CSKA Moscow - Olympiacos Piraeus
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Klajburn je u sljedećem napadu pogodio oba penala, a Vilijams-Gos loše organizovao napad Pirejaca. Tačku na meč stavio je Kori Higins, koji je takođe bio siguran sa linije za slobodna bacanja.

Serhio Rodrigez bio je prvi strijelac CSKA sa 20 poena, Klajburn je postigao 17, a Higins 11. Na drugoj strani, Spanulis je bio strijelac 16. Vilijams-Gos 13, a Jorgos Printezis 14 poena.

Nikola Milutinov odigrao je 20 minuta i zabilježio sedam koševa i isto toliko skokova, što je najviše u grčkoj ekipi.

Highlights: KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz - Darussafaka Tekfen Istanbul

5. kolo:

CSKA – Olimpijakos 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21)
Baskonija – Darušafaka 82:56 (16:16, 22:14, 26:11, 18:15)
Fenerbahče – Bajern 88:84(28:26, 23:22, 14:17, 23:19)
Barselona – Makabi Tel Aviv 74:58 (18:12, 16:21, 25:7,15:18)

u petak:

Himki – Gran Kanarija 18.00
Budućnost – Panatinaikos 19.00
Žalgiris – Real Madrid 19.00
Milano – Anadolu Efes 20.45

TABELA: CSKA 5-0, Real 4-0, Fenerbahče 3-1, Milano 3-1, Efes 3-1, Olimpijakos 3-2, PAO 2-2, Žalgiris 2-2, Barselona 2-2, Bajern 2-2, Makabi 1-3, Darušafaka 1-3, Baskonija 1-3, Gran Kanarija 1-3, Himki 0-4, Budućnost 0-4.