Budućnost se kasno probudila na Kanarima

Autor mondo.me

Košarkaši Budućnosti u 11. kolu Eurolige poraženi od Gran Kanarije - 95:85

Budućnost se kasno probudila na Kanarima  Izvor: MONDO/Filip Filipović

Nada šampiona ABA lige da bi na Kanarskim ostrvima mogao do prve evroligaške pobjede ove sezone u gostima raspršena je već u finišu prvog poluvremena kada se Gran Kanarija odlijepila na 23 poena razlike (53:30).

Ovakav tok meča bilo je teško naslutiti nakon prvih 7. minuta meča tokom kojih je gledana potpuno izjednačena igra (14:14). U finišu prve i u drugoj četvrtini, međutim, domaćin je otvorio “dalekometnu paljbu” preko Eriksona, Evansa i Tilija na koji Budućnost nije imala odgovor.

Gran Kanarija – Budućnost VOLI 95:85 (26:20, 30:14, 26:23, 13:28)

DVORANA: Gran Kanaria arena 4,219 SUDIJE: Lamonika, Mantilja, Vilius

GRAN KANARIA: Balcerovski, Oliver, Erikson 15, Balvin 13, Baez 6, Pasekniks 8, Pauli 7, Rabaseda 12, Evans 9, Strovberi 3, Radičević 12, Tili 10.

BUDUĆNOST: Džekson 15, Su. Šehović 7, E. Klark 8, Barović 4, K. Klark 6, Se. Šehović 8, Starovlah, Gordić 10, Z. Nikolić, Omić 12, Popović 10, D. Nikolić 5.

Uskoro opširnije...

TOK MEČA:

- KRAJ -

95:85 - 33 sekunde prije kraja, i Rabaseda je precizan sa penala

93:85 - 39. minut, Radičević pogađa dva puta sa penala

91:82 - 39. minut, trojka Nikolića pa Popovića na minut i po produžavaju seriju "plavih" na 15-0!

91:79 - 38. minut, Popović i Koti Klark prave seriju "plavih" 9-0

91:70 - 35. minut, Pauli zakucava usamljen u reketu Budućnosti nakon asistencije Olivera

85:68 - 33. minut, serija "plavih" - pogađaju Sead Šehović, Džekson i Danilo Nikiolić. Na 6,5 minuta prije kraja razlika je 17 poena

TREĆA ČETVRTINA (82:57)

82:57 - 30. minut, u poslednjih deset minuta Budućnost ulazi sa minusom od 25 poena. Pobjednik se odavno zna...

72:48 - 26. minut, Rabaseda precizan dva puta sa penala pa potom i pod košem...

65:46 - 25. mimut, Vraćaju razliku Balvin i Radičević

61:46 -24. minut, Balvin i Baez pogađaju za Kanariju, Džekson trojkom spušta razliku na 15 poena

56:39 - 22. minut, Suad Šehović i Erl Klark spuštaju minus na 17 poena

POLUVRIJEME (56:34)

56:34 - 20. minut, "plavi" na veliku pauzu idu sa 22 poena minusa...

55:31 - 20. minut, Omić pogađa jedno bacanje a Radičević podiže razliku na 24 poena!

53:30 - 19. minut, Evans pogađa uz faul i diže razliku na rekordnih 23 poena!

46:28 - 17 minut, Pogađa Džekson, ali je Erikson nezaustavljiv

38:26 - 16. minut, Erikson pogađa za prvu dvocifrenu razliku na utakmici

32:26 - 14. minut, Prvi poeni Klarka, vraća trojkom Elez.

29:24 - 13. minut, Trojka Evansa, uzvraćaju Barović i Danilo Nikolić

PRVA ČETVRTINA (26:20)

26:20 - 10. minut, Sead Šehović iz odbojka uz zbuk sirene prekida seriju domaćina

26:18 - 10. minut, trojka Eriksona za +8! Serija domaćina 9-0

23:18 - 9. minut, Pasekniks diže razliku na +5

18:16 - 8. minut, Rabaseda i Radičević pogađaju za novi preokret, Gordić je raspucan, 6. poena pleja "plavih"

14:14 - 7. minut, dva vezana koša Paseknisa

10:14 - 6. minut, trojka Šehovića i poen iz dodatnog bacanja!

10:10 - 5. minut, ušlo se u ritam "koš za koš", pogađaju Strovberi i Omić

7:8 - 4. minut, Rabaseda se "upisuje" a Erl Klark trojkom vraća vođstvo Budućnosti

5:5 - 3. minut, Tili uzvraća trojkom pa koš postiže i Radičević. Budućnost izjednačava sa tri pogođena slobodna bacanja, Erl Klark jedno, Gordić dva

0:2 - 1. minut, Omić postiže prvi koš na meču

NAJAVA:

Dva kluba odigrala su do sada četiri meča, sva četiri u Eurokupu i u sva četiri je slavila ekipa sa Kanarskih ostrva. Ovaj podatak, svkako će biti dodatni motiv "plavima" da večeras pokušaju da izbore prvu pobjedu od povratka u evropsku elitu na strani.

Otežavajući faktor u tom pokušaju Džikićevim izabranicima biće umor pošto su dan uoči meča potrošili u putu preko Istanbula do Madrida, pa do Gran Kanarije. Otežavajuća okolnost za naš tim je i povreda Nikole Ivanovića koji je van stroja bar do kraja godine.

Pobjedama protiv Barselone i Mega Bemaxa minulih dana dale su, međutim, "plavima" dodatnu dozu samopouzdanja pa nema dileme da će Podgoričani večeras pokušati da preskoče još jednu granicu ove sezone.