Portland bolji od Klivlenda, Lejkersi poraženi

Košarkaši Portland Trejlblejzersa upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu nakon što su sinoć u gostima bili bolji od Klivlend Kavalirsa sa 123:110.

Dobru partiju pružio je Jusuf Nurkić, član Portlanda, koji je za 29 minuta igre postigao 15 poena, uz osam skokova i četiri asistencije. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Si-džej Mekalum s 35 poena.

U domaćem sastavu sa 27 poena istaknuo se Džedi Osman. Portland je trenutno četvrta ekipa zapadne konferencije sa 37 pobjeda i 23 poraza, dok je Klivlend predzadnja ekipa istoka, sa 14 pobjeda i 47 poraza.

Lideri istočne konferencije, košarkaši Milvoki Baksa, upisali su petu uzastopnu pobjedu, a ovoga puta u gostima su bili bolji od Čikago Bulsa sa 117:106. Milvoki je došao do pobjede bez prve zvijezde tima Janisa Antetokonumpa, a ekipu su predvodili Kris Midlton i Malkolm Brogdon sa po 22 postignuta poena.

Memfis Grizlisi su na svom terenu u izjednačenom meču savladali Los Anđeles Lejkerse sa 110:105, te dodatno udaljili ekipu Lebrona Džejmsa od nastupa u plej-ofu.

Lejkersima nije pomogao ni Džejmsov "tripl-dabl" učinak od 24 poena, 12 skokova i 11 asistencija, niti 32 poena Brendona Ingrama. U Memfisu su bili raspoloženi Majk Konli sa 30 i novi centar Jonas Valančiunas sa 20 poena i 13 skokova.

Košarkaši Filadelfije pobijedili su u gostima Nju Orleans 111:110 u NBA ligi, uz dabl-dabl ali i povredu Bobana Marjanovića.

Marjanović je imao 12 poena i 10 skokova za 22 minuta, ali je u samom finišu povrijedio koleno u borbi za loptu sa dvojicom protivničkih igrača i uz pomoć je morao da napusti teren. Naknadni medicinski pregledi pokazaće koliko je povreda ozbiljna.

Filadelfija je umalo ispustila veliku prednost lošom završnicom meča u kome je Tobajas Heris dao 29 poena, najbolje ga je pratio Džej-Džej Redik sa 16, dok je kod Pelikansa Džru Holidej dao 22.

Sakramento Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice izgubio je od Minesote 112:105, uz skroman učinak srpskog tandema.

Ovim neuspjehom, ekipa Dejva Jergera ostala je na prvom mestu ispod granice za plej-of, sa dve pobede manje od San Antonija (prvog iznad te linije) i sa tri manje od Los Anđeles Klipersa, do prošle noći svog glavnog konkurenta.

Bjelica se poslije dvije utakmice vratio u tim i za devet minuta upisao po tri poena i skoka, dok je Bogdanović za 29 minuta ubacio sedam poena i po šest završnih dodavanja i uhvaćenih lopti.

Kod Kingsa najbolji je bio Marvin Begli sa 25 poena, a Minesotu su vodili Karl-Entoni Tauns sa 34 i Derik Rouz sa 22.

Tim iz Kalifornije propustio je da se približi zoni za plej-of, pa je i dalje na dvije pobjede manje, s tim sada od San Antonija.

Negativan rekord od 17 poraza u nizu zaustavio je Finiks Igora Kokoškova u duelu protiv Majamija 124:121.

Najzaslužniji za prekid loše serije bio je Devin Buker sa 20 poena.

Klipersi - Dalas 121:112

Tabela Istoka: Milvoki 46-14, Toronto 44-17, Indijana 40-21, Filadelfija 39-22, Boston 37-23, Bruklin 32-30, Detroit 29-30, Šarlot 28-32, Orlando 28-33, Majami 26-33, Vašington 24-36, Atlanta 20-41, Čikago 16-45, Klivlend 14-47, Njujork 12-48.

Tabela Zapada: Golden Stejt 43-17, Denver 41-18, Oklahoma 38-21, Portland 37-23, Hjuston 35-25, Juta 33-26, Klipersi 34-28, San Antonio 33-29, Sakramento 31-29, Minesota 29-31, Lejkersi 29-31, Nju Orleans 27-35, Dalas 26-34, Memfis 24-38, Finiks 12-50.