Drama na Grbavici, Sparsi u plej-ofu

Autori mondo.ba Autori Fena

Košarkaši Sparsa pobijedili su večeras u Sarajevu ekipu Sutjeske iz Nikšića sa 76:74, u okviru 20. kola regionalne Druge ABA lige.

Sarajlije su večeras došle do 15 pobjede u ovom takmičenju, sedme u seriji, kojom su zadržali drugu poziciju na tabeli, ali najvažnije - izborili plasman u plej-of Druge ABA lige!

Susret je protekao u izjednačenoj igri, a domaći su u dramatičnoj završnici uspjeli doći do novih bodova.

Spars - Sutjeska 76:74 (17:23, 25:16, 10:14, 23:11)

Sparsi su nešto bolje otvorili utakmicu, ali su gosti iz Nikšića do kraja prve četvrtine iskoristili greške domaćih i preuzeli vođstvo i nakon prvih deset minuta otišli na odmor sa šest poena prednosti.

U nastavku su Sparsi zaigrali mnogo bolje i preokrenuli rezultat u svoju korist i u 15. minutu stigli do osam poena prednosti. Ipak, ponovo je uslijedio pad u igri što koriste gosti te do kraja poluvremena smanjuju zaostatak na tri poena, a početkom drugog poluvremena dolaze do preokreta.

Dramatična završnica je viđena i u Domžalama.

Helios je slavio pobjedu od 82:80 nad mostarskim Zrinjskim i nanio mu četrnaesti poraz u ovom takmičenju.

Iz minute u minutu Sutjeska je povećavala prednost koja je do kraja trećeg perioda dostigla 13 poena.

Ipak, u posljednjem periodu izabranici trenera Marka Trbića prave seriju 17:0 i dolaze do velikog preokreta te vođstva od 74:68. Gosti su do kraja uspjeli prići na poen zaostatka, ali je na kraju pobjeda pripala košarkašima Sparsa.

Najefikasniji u redovima Sparsa bili su Bajramović sa 19, Protić sa 14 i Kamenjaš sa 10 poena, a kod Sutjeske Knežević sa 23, Pavličević sa 17 i Lalović sa 15 poena.

U posljednja dva kola Sparsi dočekuju Helios (6. marta) i gostuju konkurentu za drugo mjesto, MZT-u u Skoplju 14. marta.

Prvi susreti polufinala plej-ofa igraju se 20. marta.