Pobjeda "pantera" za radost Igokee

Košarkaši FMP-a savladali Olimpiju i ostavili ju sa pobjedom manje od Igokee. Slovenačka ekipa prokockala deset poena prednosti sa poluvremena.

Velika borba za opstanak vodi se u ABA ligi, a važne bodove osvojio je FMP pobjedom 64:63 nad Olimpijom.

Osim ekipe iz Železnika ovaj trijumf proslaviće i Igokea, koja je tako ostala sa pobjedom više od Olimpije i Krke.

Igokea ima skor 7-13, koliko i Mornar, s kojim Igokea ima bolji međusobni skor, dok su slovenački predstavnici na 6-14.

Da je Olimpija savladala FMP izjednačila bi se po broju pobjeda sa Mornarom i Igokeom, ali bi preskočila i jedne i druge jer sa obje ekipe ima bolji međusobni skor.

Ljubljanska ekipa bila je blizu toga, jer je na poluvremenu imala deset poena prednosti – 46:36, te imala prednost sve do posljednje četvrtine.

Na startu posljednjeg perioda poenima Jeremića FMP je poveo 50:49, a nešto kasnije serijom 6:0 i odmakao na sedam poena prednosti – 60:53.

Olimpija se, međutim, nije predavala i uspjela je da istopi prednost „pantera“, da bi Lapornik trojkom 47 sekundi prije kraja preokrenuo je na 62:63.

Uslijedila je dramatična završnica u kojoj je Radovanović sa penala vratio prednost ekipi iz Železnika – 64:63.

Olimpiji je imala pun napad, jer je do kraja ostalo 25 poena, ali tajm-aut Jure Zdovca nije urodio plodom.

Loše i bez ideje odigrali su košarkaši Olimpije, Tomić je na kraju krenuo na polaganje i promašio, lopta se odbila do Lapornika, međutim, on nije uspio da pogodi novu trojku i Olimpija je upisala 14. poraz u sezoni.

Najefikasniji u ekipi FMP-a bio je Stefan Momirov sa 14 pogodaka i devet skokova, a dobru partiju pružio je i Radoš Šešlija koji je upisao dabl-dabl, 12 poena i deset skokova.

Kod Olimpije Džons je postigao 17, a Lapornik 14 poena.

u ponedeljak:

TABELA: Zvezda 19-1, Cedevita 14-6, Budućnost 13-6, Partizan 13-7, Mega 10-10, FMP 9-11, Zadar 7-12, Cibona 8-12, Igokea 7-13, Mornar 7-13, Olimpija 6-14, Krka 6-14.