Alba, Lokomotiva Kubanj i Andora izborili "majstorice", samo Valensija u dva meča uspela da prođe u polufinale Evrokupa.

Evrokup-2018-19-cetvrtfinale-revans-mecevi-Unikaha-Alba-81-101 Izvor: MN PRESS

Pobednici tri četvrtfinalna para Evrokupa znaće se tek posle "majstorica", zakazanih za 13. mart.

Valensija posle dvostruke pobede nad Ritasom čeka u polufinalu Uniks ili Lokomotivu Kubanj, dok će drugi par formirati bolji iz mečeva Alba - Unikaha i Asvel - Andora.

Junaci večeri bez sumnje su košarkaši Albe, koji su se ekspresno oporavili od šokantnog poraza na svom parketu i u Malagi deklasirali Unikahu rezultatom 81:101 (26:23, 17:28, 23:21, 15:29).

Litvanac Rokas Gidraitis postigao je 23 poena, uz pet trojki iz sedam šuteva.

Prvi meč Alba je izgubila zakucavanjem Matijasa Lesora posle ofanzivnog skoka sekund pre kraja, čime je prokockala 21 poen prednosti. U revanšu tim Aita Garsije Renesesa nije dozvolio novi kolaps.

Unikaha se tokom treće i početkom četvrte četvrtine trudila da održi priključak, ali je posle 71:75 u 31. minutu usledila serija od 2:16, posle koje za Dragana Milosavljevića (10p, 4sk, 2as, 1ukr za 34 minuta) i njegove saigrače nije bilo puta nazad.

Sada će Unikaha za prolaz u polufinale morati da i drugi put trijumfuje na gostovanju u Berlinu.

Valensija, koja je u prvoj fazi osvojila grupu u kojoj se takmičio Partizan, a u Top 16 grupu sa Crvenom zvezdom, eliminisala je Ritas pobedom u Vilnusu od 56:71.

Na poluvremenu je litvanski predstavnik vodio 39:33, da bi u preostale dve četvrtine postigao samo devet, odnosno osam poena i tako se oprostio od daljeg takmičenja.

Lokomotiva Kubanj, srpskog trenera Vlade Jovanovića, savladala je Uniks 68:59 i izborila "majstoricu" u Kazanju, dok će Andora ponovo putovati u Lion, pošto je u revanšu deklasirala Asvel 98:79 i izjednačila na 1:1.