"Brejk" Baskonije u Moskvi!

Španski tim u drugoj četvrtfinalnoj utakmici nadigrao CSKA i stekao prednost pred mečeve na svom terenu.

Posle 14 godina, pobeda Baskonije nad CSKA u Moskvi!

Tim Velimira Perasovića gostovao je u glavnom gradu Rusije treći put u poslednje dve nedelje i konačno uspeo da posle 40 minuta igre bude u dominantnom položaju.

CSKA - Baskonija 68:78 (18:27, 19:15, 15:24, 16:12), za izjednačenje na 1:1 u četvrtfinalu plej-ofa Evrolige!

Baskonija će imati šansu da pobedama na domaćem parketu 24. i 26. aprila eliminiše favorita i plasira se na Fajnal for, koji će biti održan upravo u Vitoriji polovinom maja.

Oni su i prethodna dva meča protiv CSKA počinjali dobro, vodili, ali nisu uspevali da privedu posao kraju. U utorak su izgubili sa čak 26 poena razlike (94:68), nakon što su krajem prvog poluvremena bili u blagoj prednosti.

Ovog puta su već u prvoj četvrtini nekoliko puta išli na "plus devet", a u 13. minutu vođstvom od 20:34 istakli ozbiljnu pretnju uspavanom sastavu Dimitrisa Itudisa.

CSKA se vratio u život do poluvremena, u 24. minutu je trojkom Serhija Rodrigeza došao samo na "minus jedan" (45:46), ali pokazalo se da je to bilo i najozbiljnije što su zapretili.

Prelomnu seriju od 11:0, uz trojke Vildoze i Hilijarda, Baskonija je napravila u finišu treće četvrtine i na "mali odmor" otišla sa velikih 52:66.

Strah od pobede pojavio se polovinom poslednje deonice, kada su Moskovljani serijom 7:0 smanjili na 65:72, ali ove večeri bili su zaista neraspoloženi za igru, pa nisu iskoristili nekoliko prilika da učine meč potpuno neizvesnim.

Da bi nastavili niz učešća na Fajnal foru, započet 2012. godine, moraće da ostvare bar jedan trijumf u Vitoriji, gde ih pored motivisanog domaćina čeka i "napaljena" publika, željna da svoj tim vidi na završnom turniru Evrolige.

CSKA: Higins 15 (3as), Klajburn 14 (6sk, 2as, 3izg), Rodrigez 14 (3as, 4izg), Kurbanov 7 (4sk), De Kolo 6, Hajns 4 (6sk, 2ukr), Hanter 4, Piters 2, Heket 2, Bolomboj, Voroncevič, Uhov.

BASKONIJA: Hilijard 16 (trojke 3/5), Šilds 15 (trojke 2/2), Poarije 14 (15sk, 4ukr, 4izg), Garino 11, Šengelija 7 (5sk, 2as), Vildoza 7 (4as), Foigtman 4 (4as, 2ukr), Džening 3, Uertas 1 (6as, 4izg), Džons, Diop.

CSKA - Baskonija 68:78 Top 8 druga utakmica, Evroliga 2018-19
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball