Gudurić brani Fenerovu titulu: Majstorica!

Srpski bek pogodio pet trojki u trijumfu ekipe Željka Obradovića protiv Anadolu Efesa.

Plej-of Turska  Fenerbahče - Efes 85:69 Izvor: MN PRESS

Biće i posljednje, sedme utakmice finala!

Suočen sa imperativom pobjede, pri prvoj meč lopti izazivača, branilac turske titule odigrao je odličan meč i zakazao "majstoricu" za dva dana, od 19 časova.

Fenerbahče - Efes 85:69 (17:14, 21:22, 15:16, 32:17)

Poslije 30 minuta ravnopravne borbe, ekipa Željka Obradovića u posljednjoj četvrtini je "oduvala" tim Ergina Atamana i nastavila odbranu titule, koju je osvajala prethodne tri godine, kao i 2014.

Marko Gudurić bio je najefikasniji u velikoj pobjedi aktuelnog prvaka, jer je ubacio 21 poen, uz pet trojki iz sedam šuteva. Bio je to njegov najbolji nastup u ovoj seriji, koja će doneti Fenerbahčeu izjednačenje u broju titula ili će omogućiti Efesu da poveća trenutno vođstvo (13:12).

Naredni meč zakazan je za petak, a domaćin će biti Efes.

Fenerbahče: Dikson 11, Mahmutoglu 10, Slukas 11 (8 as), Meli 14, Kalinić 10, Tirpanči, Duverioglu 8, Hersek, Arna, Guler, Datome, Gudurić 21.

Efes: Danston 11, Simon 12, Moerman 7, Micić 12 (1/7 za tri), Larkin 16, Iljasoglu, Sajbir 2, Tundžer 9, Balbaj, Bitim, Šanli, Birsen.