Bosnićevi "zmajevi" slavili na kineskoj turneji

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je novu pobjedu na turneji u Kini.

"Zmajevi" su u četvrtak savladali selekciju italijanske Elite Euro Talents rezultatom 72:60.

Selektor Vedran Bosnić i stručni štab BiH odlučio je da priliku u ovom susretu pruži mlađim igračima, koji su u potpunosti opravdali njihovo povjerenje, prenio je zvanični sajt Košarkaškog saveza BiH.

Italijani su samo u prvoj četvrtini imali prednost, nakon što su vodili rezultatom 19:16. Nakon toga je bh. tim zaigrao dosta bolje i već na poluvremenu je imao prednost od četiri poena (41:37).

Nakon trideset minuta igre selekcija BiH je imala prednost od tri poena (54:51), da bi do kraja susreta vođstvo bilo uvećano na 12 pogodaka razlike za konačnih 72:60 u korist Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji u taboru "zmajeva" bili su Jure Zubac sa 20 koševa, četiri poena manje je upisao Emir Ahmedović, dok je Amar Balić uknjižio 13 pogodaka.