Gegić odličan, ali Igokea bolja od Slobode!

Bivši košarkaš Partizana Amar Gegić postigao je 22 poena za Slobodu, ali je Igokea slavila 80:74 u "generalki“ pred početak nove sezone.

Košarkaši Igokee večeras su u tuzlanskom Mejdanu savladali ekipu OKK Slobode rezultatom 80:74 (18:21, 25:25, 21:15, 16:13) u posljednjoj provjeri pred početak nove sezone.

Igokea je na ovom meču bila bez Lešića, Ilića, Evansa, Kariniauskasa, a Tuzlaci su pružili dobar otpor pa je viđena borbena i zanimljiva utakmica.

Sloboda je na poluvremenu imala tri poena prednosti – 46:43, a "igosi“ su u trećoj četvrtini rezultat preokrenuli i sačuvali prednost do kraja za pobjedu.

Amar Gegić postigao je 22 poena, Dejan Janjić 18, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Slobode.

U pobjedničkoj ekipi Rašad Von ubacio je 18, Denis Kliford upisao je 14 poena,a Đorđe Simeunović poen manje.