SL: FMP nadmudrio učitelja

FMP je zadržao maksimalan učinak u Superligi, pošto je na svom terenu u derbi meču 4. kola savladao Hemofarm sa 78:69 (22:22, 15:17, 24:12, 17:18).

SL: FMP nadmudrio učitelja Izvor: MONDO

Tim iz Železnika prevodio je Zoran Erceg sa 23 poena, dok su Bojan Krstović i Predrag Samardžijski upisali po deset pogodaka.

Kod ekipe iz Vršca, koju sa klupe predvodi bivši trener "pantera" Vlada Vukoičić, istakli su se Rouli Maršal sa 22 pogotka i Vladan Vukosavljević, strelac 19 poena.

Ekipa FMP je pole izjednačene borbe u prvom poluvremenu (37:39), u trećoj četvrtini uspela da zabeleži mini seriju i odlepi se na 10 poena viška - 61:51.

Kada se činilo da je to presudni trenutak meča, gosti iz Vršca uzvratili su serijom 10:0 na početku poslednjeg kvartala i duel ponovo doveli u egal (61:61).

Domaći tim je u roku od četiri minuta nanizao sedam poena (70:63), gosti su uspeli da priđu na 70:67, ali je Krstović trojkom u 38. minutu opet omogućio svom timu da lakše diše - 73:67.

Uprkos čestim izmenama u preostalih 120 sekundi, Vukoičić nije pronašao rešenje za svoj bivši tim, pa je Hemofarm pognute glave napustio beogradsko predgrađe.

Vojvodina je u gostima u Vršcu savladala domaće Lajonse sa 84:79 (28:23, 19:19, 15:18, 22:19) i upisala drugu pobedu u Superligi.

Najzaslužniji za trijumf Novosađana bili su Goran Bajić sa 17 pogodaka, dok su Ivan Ivanović, Miloš Bojović i Ištvan nemet zabeležili po 14 poena.

U timu domaćih najefikasnija su bila poslednja pojačanja ekipe, Branko Jorović sa 25 poena i Vladislav Dragojlović sa 19 pogodaka.

REZULTATI 4. KOLA
FMP - Hemofarm 78:69
Lajons - Vojvodina 79:84
Borac - Crvena zvezda 71:89
Partizan - Vizura 88:57

TABELA: Crvena zvezda 3-1, FMP 3-0, Hemofarm 2-2, Vojvodina 2-2, Borac 1-3, Partizan 2-0, Lajons 1-2, Vizura 0-4.