Prva pobjeda Limoža: Ritas "pao" pred Partizan

U posljednjoj utakmici Grupe B Evrokupa, Limož je kod kuće pobijedio Ritas.

Limož je upisao prvu pobjedu, a Ritas poraz u aktuelnoj sezoni Evrokupa. Nakon posljednje utakmice 2. kola Grupe B, Partizan je ostao usamnjen na prvom mjestu tabele. "Parni valjak" je jedini sa maksimalnim učinkom na početku takmičenja.

Duel odigran u Francuskoj riješen je u posljednjoj četvrtini, kada je nekadašnji prvak Evrope napravio ključnu razliku i pobijedio 82:61 (19:17, 14:14, 25:23, 24:7).

Ključna je bila posljednja dionica u kojoj je domaćin uspio da napravi čak "+21". Gosti su za 10 minuta postigli tek sedam poena, dok je Limož bio na 24.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Semaj Kriston sa 19 poena, pratili su ga je Ugo Invernici sa 14 i Vinsent Senford sa 16.

U poraženoj ekipi istakli su se samo Pako Kruz sa 13 i Terel Halouvej sa 10 poena.

Ritas u narednom kolu (15. oktobra) dočekuje na svom terenu Partizan.