Himki "udario" Baskoniju, Barsa vratila Zenitu

Himki poslije dva kola ima dvije pobjede, Baskonija je sa skorom 1-1 na početku Evrolige. Barselona ubjedljiva protiv Zenita.

Evroliga-2.-kolo-Barselona-Svetislav-Pesic Izvor: MN PRESS

Utakmice 2. kola Evrolige, koje su igrane u petak, obilježili su dueli ruskih i španskih klubova. Oba meča igrana su na istoku Evrope, a učinak je polovičan, po jedna pobjeda za Ruse i Špance.

Himki je odlično započeo trku za Top 8 u Evroligi.

Poslije pobjede nad Makabijem na startu takmičenja, ruski klub je i u drugom meču, odigranom takođe na svom parketu protiv Baskonije, zabilježio trijumf. Baš kao i protiv "ponosa Izraela", Himki nije bio ubjedljiv, ali mu se piše druga pobjeda, Špancima prvi poraz u elitnom evropskom takmičenju.

Himki – Baskonija 79:76 (27:17, 16:22, 19:16, 17:21)!

Domaćin je imao vrlo raspoložen trio – Aleksej Šved, Janis Tima i Džeremi Evans. Oni su i u ubacili gro poena za Himki, s tim što je prednjačio Šved sa 21 i čak osam asistencija.

U poraženoj ekipi istakao se Tornike Šengelija sa "dabl-dabl" učinkom - 18 poena i 10 skokova.

Zenit je sve do polovine meča bio ravnopravan rival Barseloni. Međutim, Katalonci su u nastavku utakmice dodali gas i na kraju slavili ubjedljivu pobjedu – 87:63 (19:20, 24:20, 16:16, 28:7).

Ključna je bila posljednja četvrtina u kojoj je ekipa Svetislava Pešića napravila čak "plus 21".

Kajl Kjurik predvodio je Barselonu sa 24 poena, dok je Nikola Mirotić ubacio 17, uz 10 skokova.

Olimpijakos je u Pireju deklasirao Valensiju 89:63 (31:22, 23:8, 18:14, 17:19), uz vrlo zapaženu ulogu Nikole Milutinova. Srpski centar bio je najefikasniji uz Vasilisa Sapanulisa sa 17 poena, a imao je čak 14 skokova.

Vanja Marinković ubacio je tri poena za Valensiju. Bivši igrač Partizana nije mnogi ni šutirao, samo za tri poena i to tri puta.

Real Madrid - Makabi 86:85

TABELA: CSKA 2-0, Asvel 2-0, Real 2-0, Barselona 2-0, Himki 2-0, Alba 1-1, Baskonija 1-1, Zvezda 1-1, PAO 1-1, Bajern 1-1, Efes 1-1, Olimpijakos 1-1, Armani 1-1, Žalgiris 0-2, Zenit 0-2, Valensija 0-2, Makabi 0-2, Fenerbahče 0-2.