Kerol trojkom spasio Real, Makabi na 0-2!

Dvije dramatične završnice na kraju evroligaške večeri. Jedno iznenađenje se desilo, a drugo je izbjegnuto 2,4 sekunde prije kraja.

Real i Asvel pridružili su se moskovskom CSKA na vrhu tabele, nakon što su sa po jednim poenom razlike savladali Makabi, odnosno Panatinaikos pred svojim navijačima.

Atinjani su sada na 50 odsto uspešnosti, dok je Makabi na bolan način doživio drugi poraz i sada je sa Fenerbahčeom na posljednja dva mjesta.

Real - Makabi 86:85, Asvel - Panatinaikos 79:78!

Pobjedu "kraljevićima", koji su čitavim tokom četvrte četvrtine i većim dijelom drugog poluvremena "jurili" rezultat, donio je Džejsi Kerol dvije i po sekunde prije kraja, pogodivši trojku poslije izlaska iz bloka.

Prethodno je raspoloženi Skoti Vilbekin ko zna koji put pronašao rješenje za odbranu Reala i doveo Makabi u vođstvo od 83:85. Real je imao 10 sekundi za posljednji napad, a Pablo Laso je na tajm-autu nacrtao akciju za pobjedu i "kocka" mu se isplatila.

Ili, ustvari, to nije bila kocka, jer je za Kerola otvoren šut sa sedam metara isto što i šut iz reketa za mnoge druge igrače?!

Tridesetšestogodišnjem Amerikancu to je bila četvrta trojka iz sedam pokušaja, a meč je završio sa 14 poena, odmah iza Džordana Mikija (16p, 11sk), pridošlice iz Himkija, koji je slobodnim bacanjima izjednačio na 83:83.

Vilbekin je za poraženi tim ubacio 22 poena (četiri trojke), dok su Džon Dibartolomeo i Ilajdža Brajant postigli po 15.

...
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Asvel je poslije Olimpijakosa u prvom kolu "ovjerio" i drugog evroligaša iz Atine kao domaćin. PAO je u posljednji kvartal ušao sa ubjedljivih 50:63, dva minuta prije kraja imao je šest razlike, ali to nije bilo dovoljno.

Šarl Kaudi postigao je dvije trojke u seriji od 8:2, Nik Kalates promašio trojku, a Džordan Tejlor jednim slobodnim bacanjem donio Asvelu "plus jedan" i prvo vođstvo još od 17. minuta.

Kalates je probao da se iskupi i donese pobjedu grčkom prvaku, ali je uz zvuk sirene ponovo bio neprecizan.

Najbolji strijelci bili su: Lajti 18, Džekiri 15 - Tomas 22, Fredet 18, Kalates 13.

Armani - Žalgiris 20.45

TABELA: CSKA 2-0, Asvel 2-0, Real 2-0, Alba 1-0, Baskonija 1-0, Barselona 1-0, Himki 1-0, Zvezda 1-1, PAO 1-1, Bajern 1-1, Efes 0-1, Žalgiris 0-1, Armani 0-1, Olimpijakos 0-1, Zenit 0-1, Valensija 0-1, Makabi 0-2, Fenerbahče 0-2.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.