Jokić pogađao, ali Denveru to nije bilo dovoljno

Nagetsi pretrpeli poraz u Filadelfiji, a srpski reprezentativac upisao "dabl-dabl" učinak. Povreda Džamala Mareja

Denver je pretrpeo poraz na gostovanju Filadelfiji na meču odigranom u noći između utorka i srede.

Siksersi su slavili rezultatom 97:92 i tako zadržali stopostotan učinak ove sezone pred domaćom publikom (13 pobeda). Bio im je to 18. trijumf uz sedam poraza.

Nikola Jokić posle sušnih košgeterskih večeri konačno je bio na prepoznatljivom nivou, zabeležio je "dabl-dabl" učinak, ali to nije pomoglo Nagetsima.

Denver je upisao osmi poraz, uz 14 pobeda ove sezone.

Srpski reprezentativac postigao je 15 poena (šut iz igre 7/13, šut za tri 1/4), imao je 11 asistencija, sedam skokova, uz blokadu i dve izgubljene lopte za 33 minuta provedenih na parketu.

Jokić 15 poena protiv Filadelfije
Izvor: YouTube/Denver Nuggets

Igralo se u serijama, a domaći tim uspevao je sve vreme da održava prednost.

Veliki hendikep za Denver predstavljao je rani izlazak iz igre Džamala Mareja. On se požalio na bolove u leđima, zbog čega je posle samo pet minuta napustio parket.

Najefikasniji kod gostiju bio je Vil Barton sa 26 poena, uz po sedam skokova i asistencija, uz dve ukradene i blokade.

Kod pobednika istakli su se Džoel Embid sa 22 pogotka i 10 uhvaćenih lopti, dok je Tobijas Heris upisao 20 poena.

Majami je pobedio Atlantu, i to posle produžetka (135:121) nakon sjajne partije Dankana Robinsona, koji je postigao 33 poena. On je ubacio 10 trojki iz 14 pokušaja, što je novi rekord franšize.

Ipak, on nije bio najefikasniji na meču - Kendrik Nan je postigao 36 pogodaka, Bem Adebajo 30, a Džimi Batler je upisao "tripl-dabl" - 20 poena, 18 skokova i 10 asistencija za ukupan skor 18-6 Majamija ove sezone.

U redovima Atlante (skor 6-18) izdvojio se Deandre Hanter sa 28 poena.

Trijumf je ostvario i Šarlot protiv Vašingtona (114:107), iako je u poraženom timu najbolju partiju u karijeri prikazao nekadašnji igrač Partizana Davis Bertans upisavši 32 poena (šut za tri 8/12), uz devet skokova.