Micov promašio dva "penala", CSKA napravio seriju 7-0 i dobio Armani

Strašna partija Danijela Heketa koji je zabilježio čak 28 poena.

Evroliga-16.-kolo-CSKA-pobijedio-Armani-78-75-sportske-vijesti Izvor: MN PRESS

Uzbudljiva utakmica na premijeri 16. kola Evrolige u Kalinjingradu i pobjeda prvaka Evrope!

CSKA je slavio protiv Armanija 78:75 (19:13, 13:26, 27:22, 19:14) uprkos tome što je na početku posljednje dionice imao četiri poena "minusa", da bi Moskovljani serijom od 7:0, nakon promašenih slobodnih bacanja Vladimira Micova na 67:65 za domaće, trasirali put ka pobjedi.

Apsolutni heroj utakmice za CSKA bio je Danijel Haket sa 28 poena (6 od devet za tri) koji je i u četvrtoj četvrtini imao nekoliko bitnih poteza, kako u napadu, tako i u odbrani.

Armani se nije predavao i pokušavao je da stigne prednost Moskovljana, međutim kada je Serhio Rodrigez na dva i po minuta smanjio na četiri poena razlike - samo je još Gudaitis bio raspoložen, pa je trojkom u posljednjoj sekundi stavio tačku na kraj meča.

Nisu pomogli ni Skola, a ni Nedović na parketu...

Kod pobjednika se istakao i Majk Džejms sa 17 poena i 11 asistencija, dok je jedino još dvocifren bio Johanes Fojtman sa 14 poena i osam skokova. U timu Etorea Mesine po 13 poena imali su Gudaitis i Rodrigez, Tarčevski je imao 11, a Rol 10.

Vladimir Micov je meč završio sa pet poena, dok je Nemanja Nedović imao sedam.

Barselona - Olimpijakos (21.00)

TABELA: Real Madrid 12-3, Barselona 12-3, Efes 12-3, Makabi 11-4, CSKA 11-5, Panatinaikos 9-6, Himki 8-7, Armani 8-8, Asvel 7-8, Olimpijakos 6-9, Valensija 6-9, Crvena zvezda 6-9, Baskonija 6-9, Bajern 6-9, Fenebahče 5-10, Alba 4-11, Zenit 4-11, Žalgiris 3-12.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.