Denver konačno kompletan, Kingsima se sve poklopilo za produžetak nade

Solidne partije srpskih reprezentativaca, "gazde" konferencija pokazale ko je glavni

Sakramento-cuva-nadu-kompletni-Denver-prejak-Lebron-razbio-Zajona Izvor: Tanjug, David Zalubowski/AP

Mnogo zanimljivih rezultata videli smo u NBA utakmicama igranim u noći između utorka i srede: lideri obe konferencije pokazali su zašto se nalaze tu gde se nalaze, kompletan Denver je ponovo dominirao, dok je Sakramento nekako sebi produžio nadu za plej-ofom.

Srpski reprezentativci odigrali su pristojne partije u trijumfima Nagetska i Kingsa, ali trijumfi njihovih timova bili su očekivani.

Denver je kod kuće pobedio Detroit 115:98 uz 16 poena, pet skokova, četiri skoka i četiri ukradene lopte Nikole Jokića. Srpski reprezentativac teško da može da se seti kada je tim bio kompletan, ali se rano jutros podsetio šta sve može tim kada je u punom sastavu.

"Dok god ovako nastavimo, bićemo dobri", rekao je Jokić posle meča.

Džerami Grant postavio je rekord karijere sa 29 poena. Pošto je tim bio u kompletnom sastavu, trener Majkl Maloun potrudio se da raspodeli minutažu, tako da se manje vremena u igri Jokića i Džamala Mareja nije osetilo.

Denver protiv Detroita
Izvor: YouTube/Motion Station

Denver sada ima skor od 40 pobeda i 18 poraza, čime je izjednačio najbolji skor u istoriji kluba posle 58 utakmica. Taj rekord je, naravno, postavljen prošle sezone, kada je ekipa bila druga na Zapadu.

Sakramento je u gostima očekivano slavio protiv otužnog Golden Stejta 112:94, tako da je zbog poraza San Antonija, Nju Orleansa, Portlanda i Memfisa sačuvao nadu za plej-of.

Kingsi imaju 24 pobede, koliko imaju i Spursi, dok je Nju Orleans na 25. Trijumf više ima Portland, dok je osmi Memfis na 28, dakle, četiri više od Sakramenta.

Ekipu su do pobede predvodili Harison Barns i Deandre Foks sa po 21 poenom, dok je Bogdan Bogdanović postigao 17. Nemanja Bjelica imao je samo jedan poen za 27 minuta u igri, uz pet promašaja iz igre. "Beli" je, međutim, imao pet asistencija i tri skoka.

Ovo je Kingsima deveta pobeda u poslednjih 13 utakmica, odnosno treća uzastopna posle Ol star pauze.

Sakramento protiv Golden Stejta
Izvor: YouTube/ MLG Highlights

U okršaju prvog i drugog na tabeli Istoka, lider Milvoki je u gostima pobedio aktuelnog šampiona Toronto 108:97 i tako malo ublažio loša sećanja iz prošlogodišnjeg plej-ofa.

MVP lige Janis Adetokunbo završio je utakmicu sa 19 poena, 19 skokova i osam asistencija, dok je Kris Midlton postigao 22 poena.

Toronto je danas u drugoj četvrtini imao i 12 poena prednosti, ali je Milvoki preokrenuo i odneo pobedu. Ovo mu je bilo prvo gostovanje u najvećem gradu Kanade od kada je maja prošle godine izgubio u šestom meču finala Istoka, i to u seriji u kojoj je poveo 2:0 kod kuće.

LA Lejkersi su potvrdili svoju čelnu poziciju na Zapadu, tako što su kod kuće sigurno pobedili Nju Orleans 118:109.

U okršaju najveće zvezde NBA i možda najveće nade lige, Lebron Džejms je nadigrao Zajona Vilijamsona.

"Kralj" je završio utakmicu sa 40 poena, osam skokova i šest asistencija za 34 minuta u igri. Najefikasniji u Pelikansima bio je Brendon Ingram sa 34 poena, dok je Vilijamson završio utakmicu sa 29 poena.