SL: FMP isprašio Borac

Očekivano "gazde" iz Železnika nadigrale su bratance sa Morave.

SL: FMP isprašio Borac  Izvor: MONDO

Na premijeri 6. kola Superlige Srbije FMP je na svom parketu rutinski stigao do bodova u duelu sa svojom ispostavom, čačankim Borcem - 108:73 (26:20, 24:26, 30:15, 28:12).

Dva perioda preciznije i angažovanije igre, jedan krajem prvog i drugi početkom drugog poluvremena, i ukupno nešto više od sedam minuta bilo je sasvim dovoljno "panterima" da potpuno slome otpor Čačana.

U drugom delu druge četvrtine serijom 7:0, koju je trojkom zaključio Bojan Krstović, FMP se odlepio na 48:41, da bi novom serijom, ovog puta 13:1, na početku drugog poluvremena zadao gostima konačan udarac - 63:47.

Nakon toga sve do kraja bila je to igra mačke i miša. Razlika se povećavala iz minuta u minut. Stotka je "pukla" u 37. minutu nakon poentiranja Marka Kesića (100:70), a maksimalnih plus 35 "panterima" je doneo Uroš Duvnjak u poslednjem napadu na utakmici.

Trener FMP Železnika Slobodan Klipa razigrao ceo tim i svi su se upisali u strelce, a najefikasniji su bili Dragan Labović sa 19, Miroslav Raduljica sa 14, odnosno Zoran Erceg i Bojan Krstović, koji su upisali po 13 poena.

Slično je bilo i na drugoj strani, gde samo Milovan Marić nije probacio loptu kroz obruč. U ekipi iz Čačka dvocifren košgeterski učinak imali su Djordje Mićić, strelac 14 poena, i Slobodan Marković koji je zabeležio dva manje.

REZULTATI 6. KOLA:
FMP - Borac 108:73
Partizan - Hemofarm (20h)

U sredu:
Lajons - Crvena zvezda (18.30h)
Vojvodina - Vizura (20h)

Tabela: FMP 4-1, Hemofarm 3-2, Crvena zvezda 3-2, Vojvodina 3-2, Partizan 3-0, Borac 1-5, Vizura 1-4, Lajons 1-3.