"Ku*kice bijela": Luka Dončić vrijeđan na rasnoj osnovi, sudije nisu reagovale!

Autor Nikola Janković

Bobi Marjanović posmatrao je to u majici sa parolom podrške afro-američkom stanovništvu, "Black Lives Matter".

Luka Dončić rasizam NBA liga kučkice bela Izvor: Tanjug, Ashley Landis/Pool AP

Rasizam uživo!

Montrezl Harel nazvao je Luku Dončića "bijelom kučkicom", nakon što je "prikucao" preko mladog Slovenca i njegovog saigrača Dorijana Fini-Smita u prethodnom napadu.

Amerikanac je uputio Dončiću uvredu na rasnoj osnovi vraćajući se u odbranu i to je, u odsustvu publike, moglo jasno da se prepozna u prenosu  treće utakmice plej-of serije između Klipersa i Mevsa.

Sudije tom prilikom nisu prekinule igru i isključile centra ekipe iz Los Anđelesa, ali jesu podijelile po tehničku Harelu i Dončiću nešto kasnije, zbog još jedne kavge koju su započeli.

Montrezl Harel nazvao je Luku Dončića "belom kučkicom".

Kada je fizički dominantniji Harel "pao kao pokošen" poslije jednog faula, plejmejker Dalasa dobacio mu je:

"Prestani da glumiš", koristeći popularni NBA izraz "floping".

Dončić je zatražio od sudija da kazne Harela, nakon čega se u raspravu uključio i 203 centimetara visoki Amerikanac, čiji je raspon ruku 21 centimetar širi.

Luka Dončić traži od sudija da Montrezl Harel prekine sa "flopingom".

Trener Meveriksa Rik Karlajl povukao je na klupu vidno iznerviranog lidera ekipe, kojem je bilo potrebno nekoliko minuta da se smiri, dok je kraj njega stajao Boban Marjanović u majici sa parolom podrške afro-američkoj populaciji - "Black Lives Matter".

Međutim, kada se vratio u igru, Dončić je prvo zabilježio tripl-dabl, a onda doživio povredu zbog koje je na jednoj nozi napustio parket u trećoj četvrtini. Klipersi su to iskoristili i dobili utakmicu 130:122, za vođstvo u seriji 2:1.

Isti rezultat je i u seriji između Denvera i Jute, ali u korist slabije plasiranog tima.