Burno u Evroligi, sve je počelo spektaklom u Rusiji: Velika pobeda Lučića i Trinkijerija, bleda igra Nedovića u derbiju!

Autor Mladen Šolak

Uzbudljivo kolo najjačeg takmičenja!

Burno u Evroligi, sve je počelo spektaklom u Rusiji: Velika pobeda Lučića i Trinkijerija, bleda igra Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je preslišala Baskoniju u "Pioniru" u večeri u kojoj je odigrano još nekoliko atraktivnih i manje atraktivnih mečeva Evrolige.

Sve je počelo u Sankt Peterburgu, gde je Zenit skinuo još jedan veliki skalp tako što je posle Efesa pobedio i Barselonu - 74:70.

Bivši šuter Zvezde Bili Beron ubacio je 16 poena za domaće, njegov saigrač Aleks Pojtres takođe je sabrao 16, plejmejker Kevin Pengos bio je inspirisan protiv svog doskorašnjeg tima iz Katalonije, pa je dao 15.

Utakmica je odlučena u poslednjem minutu, kada je Zenit potvrdio veliki preokret 8:0, kojim je u finišu oduzeo Barseloni vođstvo 68:63, pa dovršio posao odličnom odbranom.

Ko je očekivao da će tim iz Sankt Peterburga posle duela protiv Efesa i Barse imati skor 2-0?!

Zenit Barselona
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Posle tog duela, borbeno je bilo i u Atini, gde je Panatinaikos kod kuće izgubio od najvećeg rivala - Olimpijakosa, rezultatom 71:78.

Gosti iz Pireja vodili su od početka do kraja utakmice, najviše 15 poena sredinom druge četvrtine (33:18), a krilni centar Jorgos Printezis bio je lider pobedničkog tima sa 17 poena. Među "zelenima" omraženi Vasilis Spanulis nije bio precizan, pa je dao samo dva od devet šuteva i završio utakmicu sa osam poena.

Panatinaikos Olimpijakos

Oba atinska rivala nisu bila previše precizna u šutu sa distance. PAO je ubacio šest trojki iz 25 pokušaja, a Olimpijakos 5 iz 27.

Na drugoj strani, svoje šutersko veče nije imao ni srpski internacionalac Nemanja Nedović, koji je u prvom derbiju u dresu Panatinaikosa ubacio devet poena, ali uz loš šut za tri poena (1/6) i ukupno četiri pogotka iz 13 pokušaja iz igre.

Posle ove utakmice, i PAO i Olimpijakos imaju skor 1-1, kao i Bajern Andree Trinkijerija, koji je pobedio u velikom nemačkom derbiju na terenu šampiona.

Alba - Bajern 72:90 (27:21, 9:31, 18:19, 18:19)

Kao što rezultat govori, Bajern je odigrao impresivnu drugu četvrtinu, na čelu sa Nikom Vejler-Babom (15).

Srpski internacionalac Vladimir Lučić dao je 14 poena za ekipu Andree Trinkijerija, koliko je ubacio i Vejd Boldvin, a istakao se i Džejlen Rejnolds (12).

Alba je doživela prvi poraz, dok je Trinkijerijev sastav "brejkom" u Berlinu izjednačio svoj skor na 1-1.