Cicipas u finalu Rolan Garosa! Maraton u prvom polufinalu - Nole i Rafa čekali pet setova!

Fantastičan tenis, preokreti, ali Grk ipak slavio,

stefanos cicipas pobijedio sašu zvereva i plasirao se u finale rolan garosa Izvor: Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Prvo polufinale je gotovo!

Peti teniser svijeta Stefanos Cicipas poslije velike borbe savladao je Nijemca Sašu Zvereva rezultatom 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:2.

Stefanos je u prva dva seta bio daleko ubjedljiviji, ali onda je Zverev jakim servisima pojačao nivo igre i uspio da dođe do velikih 2:2 u setovima.

Ipak, treći set pokazao je dominaciju Grka na šljaci. Cicipas će igrati prvo grend slem finale u karijeri, a za trofej će se boriti protiv boljeg iz duela Novak Đoković - Rafael Nadal.

Zverev je uspio da spasi čak četiri meč lopte, i vidjelo se da je poslije trećeg seta imao ambicije da napravi potpuni preokret, ali nije mogao ništa zbog rafala koje je sa druge strane slao peti reket svijeta.

Bjesnio je Nijemac krajem trećeg seta, svađao se sa sudijom i sočno psovao, a Cicipas iako je izgubio ta dva seta, mirno je dočekao svoju priliku u petom, odlučujućem setu.

Stefanos je ujedno i prvi grčki teniser ikada koji je ušao u jedno grend slem finale!