Srbija danas neće osvojiti medalju! Loš dan za srpske strelce, svi daleko od finala...

Srpski strelci Sebić i Stefanović nisu prošli kvalifikacije.

Sebic-i-Stefanovic-bez-finala-streljastvo-Olimpijske-igre-Tokio Izvor: MN PRESS

Damir Mikec donio je Srbiji prvu medalju u streljaštvu, međutim drugi takmičarski dan za srpske strelce na Olimpijskim igrama u Tokiju nije bio sjajan.

Prvo su Jasmina Milovanović i Zorana Arunović razočarale u kvalifikacijama u disciplini vazdušni pištolj 10 metara, da bi potom i Milenko Sebić i Milutin Stefanović ostali bez plasmana u disciplini 10 metara vazdušna puška.

Milenko Sebić je dobro počeo, ali je na kraju završio tek kao 31. u kvalifikacijama, dok je Milutin Stefanović imao 38. rezultat od 47 takmičara.

Ujedno, ovo znači i da Srbija danas neće imati priliku da osvoji medalju.

Sebića i Stefanovića ćemo gledati još u 50m puška trostav koji je na programu 2. avgusta.

Nešto ranije jutros po našem vremenu, srpske strelkinje Zorana Arunović i Jasmina Milovanović nisu prošle kvalifikacije u disciplini vazdušni pištolj 10m. Bilo je neophodno da se plasiraju u prvih osam kako bi došle do finala, međutim nekoliko loših pucnjeva koštalo ih je tog mjesta.

Zorana Arunović je kvalifikacije završila na 17. mjestu sa 573 upucana kruga, dok je Jasmina Milovanović bila 33. sa ukupno 576.

Arunović će učestvovati i u miksu, odnosno u kategoriji 25m. U toj kategoriji ćemo gledati i Milovanović, a kvalifikacije se održavaju 29. jula.