Poraz "zmajica" od Belgije, BIH još samo teorija vodi u osminu finala!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Odbojkašice BIH poražene su od Belgije u meču četvrtog kola Evropskog prvenstva u Beogradu.

evropsko prvenstvo bih bih belgija Izvor: Anadolija

Poslije istorijske pobjede nad Azerbejdžanom "zmajice" su u ponedjeljak poražene 3:0 od Francuske pa ih je praktično samo pobjeda nad Belgijom ostavljala u igri za plasman u osminu finala.

Međutim ništa od toga.

Iako su Belgijanke bile prilično umorne poslije preokreta i pobjede nad Rusijom u utorak popodne savladale su BIH 3:0, po setovima 25:23, 25:19, 25:15.

"Zmajice" imaju još jedna meč u grupi, onaj protiv Rusije, ali su ostale samo sa teoretskim šansama da se domognu osmine finala.

Poslije četvrtog nekompletiranog kola, prvo mjesto u grupi A zauzima Srbija sa devet bodova, odnosno sa sve tri pobjede, a slijede Belgija sa osam bodova, Rusija sedam, Francuska i BiH sa po tri boda i Azerbejdžan, koji je bez bodova.

U narednu fazu prolaze četiri ekipe, a za plasman u osminu finala selekciji BiH je potrebna pobjeda protiv Rusije u posljednjem kolu te da Francuska ne savlada Azerbejdžan.

TREĆI SET

Počelo je dobro u trećem setu i BIh je povela 4:1, ali je dobar ritam kratko trajao.

Vrlo brzo vratile su Belgijanke egal, a onda serijom 6:0, potom nešto kasnije i 4:0, stigle do 23:14 i sve je bilo gotovo.

Selekcija Belgije na kraju je dobila set 25:15 i upisala svoju drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu.

BIH ostaje na jednoj, onoj istorijskoj protiv Azerbejdžana.

DRUGI SET

Mnogo lošija igra selekcije BIH u drugom setu.

Držale su se izabranice Stevana Ljubičića do 8:9, a onda su se Belgijanke u potpunosti odlijepile i stigle do dvocifrene prednosti 23:13.

Nakon toga buđenje reprezentativki BIH koje su serijom 5:0 prepolovile zaostatak, međutim, to je bilo sve.

Belgijanke su rutinski završile set 25:19.

PRVI SET

Belgijanke su osvojile prvi set 25:23, iako je selekcija BiH imala dva poena prednosti u samom finišu i tri poena su je dijelila od osvajanja prvog seta.

Počelo je dobro za „zmajice“ koje su vodile 6:2, potom i 10:6, međutim, Belgijanke su se nekako vratile u egal.

Čak su i povele 18:19, međutim uspjela je BiH da preokrene na 20:19.

Sa dva vezana poena Dajane Bošković BIH je stiglas do 22:20 i činilo se da ide ka osvajanju prvog seta, međutim, Belgijanke su smanjile, a potom, tajm aut Stevana Ljubičića nije urodio plodom.

Belgija je sa četiri vezana poena stigla do 24:22, Bih je smanjila, a onda je servis greškom Boškovićeve selekcija BIH osvojila prvi set – 25:23.