Nepobjedive Srpkinje bez izgubljenog seta u četiri utakmice!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpkinje bez izgubljenog seta i poslije četvrtog meča!

odbojka ep srbija azerbejdžan 3-0 Izvor: MN PRESS

Srpske odbojkašice savladale su Azerbejdžan u 4. kolu Evropskog prvenstva rezulatom 3:0 (25:17,25:20,25:19)

Srpkinje do sada imaju tri pobjede i nijedan izgubljeni set, dok Azerbedjažnke u sva tri meča nisu uspjele da se upišu na semafor kada su u pitanju setovi.

Srpske djevojke sigurno su zakoračile u prvu dionicu igre, bez pritiska, ali sa uvijek spremnom Tijanom Bošković koja je od starta krenula da dominira na terenu i bilježi poene.

Iako su na nekoliko trenutaka rivalke pokušale da zaprijete, na sredini seta pri rezultatu 16:15, srpske djevojke su se rezultatski "odlijepile" i upisale 1:0 poslije ubjedljivog rezultata 25:17.

Tokom drugog seta djelovalo je opasnije, ali reprezentacija Srbije ima pravu heroinu - Tijanu Bošković! Azerbejdžanke su povele, u jednom trenutku je bilo 14:11, ali kada je Tijana krenula u napad  devojke su je odlično ispratile i rezultat je bio preokrenut.

U završnicu seta su ušle sigurnije i tako došle do 2:0 rezulatom 25:20.

U trećem setu Srbija je mogla da upozna i novu junakinju! Igrale su sve djevojke sjajno, ali fantastično je vezala poene Katarina Lazović. Sa širokim osmijehom završavala je poene, a na njene servise ostatak tima rešetao je protivnice.

Niz pobjeda je nastavljen rezultatom 25:19.

Naredne protivnice ujedno i posljednje u grupnoj fazi biće Ruskinje. Na meču sa Azerbejdžanom nije bilo kapitena i prvog tehničara Maje Ognjenović jer je selektor Zoran Terzić odlučio da ona odmara do sljedećeg meča.