Bauerfeind regionalna liga: Silni KKI Vrbas, dvije sigurne pobjede

Autor Haris Krhalić

KKI Vrbas je u regionalnoj "Bauerfeind" lige zabilježio dvije rutinske pobjede. Najprije je savladao ekipu Una-Sana rezultatom 87:62 , a potom i Sanu sa 67:48.

kki vrbas Izvor: Promo/KKI Vrbas

Igrači Košarkaškog kluba invalida Vrbas, u prvoj utakmici trećeg kola regionalne "Bauerfeind" lige, deklasirali su direktnog rivala za titulu "Una Sanu" 87:62 (19:13, 18:22, 29:9, 21:18) i tako su mu nanijeli prvi poraz.

Sa druge strane ovo je bio treći trijumf Banjalučana iz isto toliko odigranih utakmica, i sigurno je da su prvi kandidati za osvajanje šampionskog naslova.

Početak susreta u dvorani u Sanskom Mostu pripao je timu iz Bihaća koji je poveo sa 6:0. Banjalučani su brzo sredili redove, te su poslije prve četvrtine imali prednost 19:13, da bi na odmor otišli sa 37:35.

U nastavku je uslijedila prava rapsodija igrača KKI Vrbas koji su treći period dobili sa 29:9 i tada je pitanje pobjednika bilo i definitivno odlučeno.

U preostalih 10 minuta su mirno utakmicu priveli kraju i slavili su sa više nego uvjerljivih 87:62.

I drugu pobjedu zabilježili su igrači Košarkaškog kluba invalida Vrbas u Sanskom Mostu. Ovog puta su u svom četvrtom meču regionalne „Bauerfeind“ lige savladali domaći sastav Sane sa laganih 67:48 (26:17, 19:12, 12:8, 10:11).

Od prvog minuta se vidjelo da su Banjalučani kudikamo kvalitetniji i bilo je samo pitanje sa koliko će poena na kraju slaviti nad uvijek neugodnim Sanjanima.

Poslije ova dva trijumfa Košarkaški klub invalida „Vrbas“ je napravio veliki korak ka šampionskom naslovu. Ovo bi svakako bio novi značajan rezultat za ovaj klub koji će ove godine obilježiti dvije decenije uspješnog postojanja i rada.

Kompletni rezultati trećeg turnira: KKI „Vrbas“ – KIK „Una Sana“ 87:62, KIK „Sana“ – KIK „Zmaj“ 74:65, KIK „Una Sana“ – KIK „Zmaj 65:53 i KKI „Vrbas“ – KIK Sana 67:48.

Naredni turnir biće odigran 19. februara u Gradačcu kada će KKI „Vrbas“ odigrati nova dva susreta, jedan sa domaćim „Zmajem“, dok je drugi predviđen sa „Sanom“.