Đere čestitao pobjedu, pa morao opet da igra: Neviđena situacija na Vimbldonu - Laslo se vraćao zbog jednog poena

Autor Haris Krhalić

Predstavnik Srbije Laslo Đere prvo pohvalio protivnika, pa morao još jednom da odigra posljednji poen na meču.

Laslo Đere se vraćao iz svlačionice Izvor: Twitter/FrancoCanales8/printscreen

Vimbldon je počeo turbuletno - dramatičnom pobjedom Novaka Đokovića, jednim velikim iznenađenjem, odustajanjem Marina Čilića... U centru pažnje je danas u Londonu bio još jedan srpski teniser. Laslo Đere je igrao pet setova i čak imao meč loptu protiv Alehandra Tabila, debitanta iz Čilea.

Vratio se u meč srpski predstavnik nakon što je izgubio prva dva seta, a u finišu super taj-brejka morao je i bukvalno da se vrati na teren. On je prvo čestitao pobjedu svom rivalu, vjerujući da je izgubio meč prvog kola, a zatim morao još jednom da odigra posljednji poen!

Čileanac Alehandro Tabilo servirao je pri rezultatu 12:11 u petom setu, a Laslov ritern bio je idealan. Njegov rival, koji je ove godine debitovao na Vimbldonu, nije tako mislio i počeo je da slavi trijumf, a i sam Đere je polovično bio siguran u svoj udarac.

Laslo Đere je zatražio čelendž na ovu odluku, a zatim prišao protivniku koji je već slavio na mreži i čestitao mu pobjedu. Djelovalo je ako da su obojica spremni za kraj, pakovanje stvari i odlazak sa terena, ali tehnologija nije pokazala tako. Đereova loptica bila je dobra, pa je poen morao da se ponovi!

Tabilo je ovog puta servirao bolje i uspio da osvoji poen, pa je tek nekoliko desetina sekundi nakon čestitki stvarno uspio pobjedom da obezbijedi plasman u drugo kolo. Na kraju, Laslo Đere - Alehandro Tabilo 2:3 (7:6, 6:2, 1:6, 4:6, 7:6).